قهوه های ترند ۲۰۲۱

اکنون که همه مشاغل به دلیل کوید۱۹ با محدودیت مواجه شده اند و ملزم به رعایت پروتکلهای بهداشتی می باشند، فضای کافی شاپ ها نیز تحت تاثیر این روکود از مشتریان دائمی خود مانند دانشجو و دور همی دوستان خیلی کمرنگ شده است. شاید لازم باشد فرهنگ کافی شاپها برای مدتی کوتاه نیاز به اصلاحاتی داشته باشد اما آنچه که مسلم است مردم عاشق نوشیدنی های صبح گاهی و به خصوص ترندهای قهوه هستند.

با وجود این محدودیتها کافی شاپها به عنوان مراکز فرهنگی با زیرکی و رعایت پروتکل ها به کار خود ادامه دادند و توانستند بهترین قهوه های بین المللی را در سراسر دنیا ترند کنند.

ترندهای قهوه و طعم های بین المللی

دوستداران قهوه در زمان اپیدمی، برای دریافت رسپی به وب سایتها مراجعه کرده و باعث شد تا طرفداران بین المللی طعمهای مختلف قهوه مشخص شوند. بسیاری از نوشیدنی های قهوه آسیایی به عنوان نوشیدنی های کافئین دار مورد علاقه در سال ۲۰۲۱ ترند شده است، انتظار می رود این روند افزایش یابد.

 

قهوه های ترند ۲۰۲۱

 

قهوه دالگونا Dalgona Coffee

قهوه دالگونا یکی از ترندهای قهوه در سال ۲۰۲۱ است با بافت خامه ای که مردم کره جنوبی بیشتر مصرف می کنند و برای اولین بار در TikTok در مارس سال ۲۰۲۰ رواج یافت و در طی ۸ ماه میلیون ها نفر آن را به اشتراک گذاشتند. قهوه دالگونا شامل چهار ماده اولیه است: قهوه فوری، شکر، آب و شیر. ترکیب قهوه دالگونا بسیار ساده است و ظاهر آن بخاطر فومی که بر روی سطح شیر فرم داده می شود توجه همگان را به خود جلب می کند. بعد از آن که مصرف کنندگان رسپی دالگونا را دانستند رسپی های دیگری هم مورد توجه آنها قرار گرفت.

رسپی انواع قهوه دالگونا که منوی ۲۰۲۱ را به لرزه در آورد

  • دالگونا با چای بوبا Dalgona Boba Tea: چای بوبا با قهوه خامه ای دالگونا (توپهای تیره رنگ مروارید مانند تاپیوکا در این نوشیدنی ته نشین و شکل زیبائی به آن می دهد)
  • دالگونا فصلی: ترکیبی از کدو تنبل لاته یا موکا نعناعی
  • Dalgona Dirty: ترکیب درتی چای (ترکیبی از اسپرسو و چای ماسالا یا لاته) و قهوه دالگونا
  • Dalgona Affogato: ژلاتو با خامه قهوه دالگونا
  • Ano Nuevo Horchata: کوکتل هورچاتای با قهوه دالگونا

قهوه ترک

قهوه ترک از پودر قهوه بسیار نرم و ریز که در آب غیر قابل حل است تهیه می شود. قهوه ترک از دانه های بسیار قوی قهوه تهیه و در فنجانهایی به نام دمیتاس یا فنجانهای کوچک ۶۰ میلی لیتر (شات قهوه) سرو می شود. برای بهتر احساس کردن طعم قهوه، بهتر است قبل از مصرف، برای خنثی شدن طعم زبان و چشیدن بهتر طعم قهوه کمی آب سرد تناول شود و همراه با شکلات یا راحت الحلقوم ترکی سرو گردد.

طرز تهیه قهوه ترک: نکته مهم در تهیه قهوه ترک، استفاده از پودر خیلی ریز و آسیاب شده دانه های قهوه است. می توانید از آسیاب قهوه های آجدار و آسیاب مخصوص ترکی استفاده کنید.

ترندهای قهوه ویتنامی

ویتنام دومین صادر کننده قهوه در جهان است، بنابراین جای تعجب نیست که نوشیدنی های قهوه ویتنامی در سال ۲۰۲۱ ترند شود. بیشتر دانه های قهوه ویتنام از گونه robusta روبوستا تهیه می شوند. مشخصات این دانه ها وجود کافئین دو برابری و میزان ترشی و اسیدیته آن است. روش های تهیه نوشیدنی های قهوه ویتنامی ca phe trung (قهوه تخم مرغ) و ca phe sua da (قهوه یخی ویتنامی) طعم و مزه قوی دانه روبوستا دارد که همگان را علاقمند می کند.

طرز تهیه قهوه یخی ویتنامی: قهوه یخی ویتنامی که به معنی “شیر قهوه یخی” است، محبوب ترین روش تهیه قهوه سرد ویتنامی است. برای تهیه قهوه یخی ویتنامی، یک لایه کم شیر شیرین غلیظ شده را در یک فنجان ریخته و تقریباً ۲ اونس قهوه روبوستا داخل آن دم کنید. پس از دم کشیدن قهوه، یخ اضافه کرده و سرو کنید.

طرز تهیه قهوه تخم مرغ

قهوه تخم مرغ ویتنامی (ca phe trung) قهوه غلیظ روبوستا است که روی آن را یک مرنگ متشکل از زرده تخم مرغ زده شده و شیر غلیظ و شیرین می پوشاند. این مرنگ شیرین می تواند بر روی سطح قهوه گرم یا قهوه سرد قرار بگیرد. برای تهیه این قهوه می توانید از اسپرسو یا پودر قهوه دم کرده استفاده کنید. اگر به دانه های روبوستا دسترسی ندارید، دانه های بو داده فرانسوی هم انتخاب خوبی است. قهوه معمولا درون فیلترهای مخصوص ویتنامی دم می‌شود که شبیه به ظرف قهوه هندی است اما در صورت موجود نبودن این فیلتر از قهوه دمی نیز می‌توان استفاده کرد. مخلوط شیر، شکر و تخم مرغ را هم زده (مرنگ) سپس به عصاره قهوه اضافه کنید. برای حفظ طعم و دمای مخلوط، لیوان را داخل آب گرم نگه می داریم.

تهیه انواع نوشیدنی قهوه در منزل: بسیاری از مصرف کنندگان قهوه در خانه به سر می برند و کمتر به کافی شاپها سر می زنند در نتیجه تقاضا برای تهیه نوشیدنی های آسان در خانه افزایش می یابد. در حالی که مهارتهای باریستا برای تهیه انواع مختلف نوشیدنی های قهوه و تهیه طعم دهنده های بین المللی قهوه افزایش می یابد، با این حال اکثر آنها به دنبال روش های ساده برای شبیه سازی در یک کافی شاپ هستند.

 

بیشتر مطالعه کنید : پنج نوع از بهترین دانه های قهوه برای تهیه کاپوچینو در سال ۲۰۲۱

 

قهوه فوری: آنچه درباره قهوه فوری می دانید از ذهنتان خارج کنید زیرا این نوع قهوه تلخ و مانده در فهرست ترند ۲۰۲۱ دیده نمی شود. علاقه مشتریها به قهوه فوری قبل از معرفی قهوه دالگونا زیاد بود و حتی بعد از معرفی دالگونا فروش قهوه فوری سر به فلک کشید. قهوه فوری در ترکیب نوشیدنی های پیچیده به کار نمی رود. در حالی که مصرف کنندگان خواهان قهوه فوری بخاطر راحتی تهیه آن هستند با این وجود حاضر نیستند عطر و طعم را فدای راحتی و تهیه آسان کنند. در سال ۲۰۲۱، مشاغل برای تبدیل شدن به یک برند معتبر قهوه خوشمزه و سالم رقابت می کنند.

کنسرو قهوه

در سال ۲۰۲۱ و در آینده، همچنان که مردم به سلامتی خود اهمیت می دهند قهوه های کنسروی جایگزین قهوه های سافت و سبک می شوند. از سال ۲۰۱۸، آژانس اطلاعاتی بازاریابی Mintel قهوه آماده نوشیدن (RTD) را در بازار خرده فروشی با رشد فزاینده و سریع معرفی کرد۴۶٪ مصرف کنندگان گروه Gen Z (متولدین سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۷) قهوه کنسروی خریداری می کنند. مصرف کنندگان Gen Z دوستدار محیط زیست و همچنین قوطی این قهوه ها قابل بازیافت می باشند.

قوطی های کوچک قابل بازیافت: علاقمندان به قهوه این قوطی های کوچک و راحت توجه نشان دادند. در سال ۲۰۲۱ این قوطیها تبدیل به قوطی های بازیافت شدند تا نگرانی ها نسبت به محیط زیست از بین برود.

قهوه سالم: از آنجایی که مردم به سلامتی خود اهمیت می دهند و آگاهانه غذا و نوشیدنی سالم انتخاب می کنند سبب شد تا در سال ۲۰۲۱ به قهوه سالم بیشتر اهمیت دهند. علیرغم مطالعات اخیری که در دانشکده بهداشت عمومی هاروارد انجام شد که نشان می دهد قهوه می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع دو را کاهش دهد، برخی از مصرف کنندگان عقاید قدیمی را باور دارند که قهوه ناسالم است و بدنبال جایگزین قهوه هستند.

جایگزین قهوه

در حالی که نظریه ناسالم بودن قهوه منسوخ شده است، یک مطالعه علمی نشان داد که مقدار مصرف قهوه به دلیل داشتن مقدار کافی کافئین نباید بیش از چهار اونس باشد. بسیاری هم بجای مصرف فنجان دوم و سوم قهوه به جایگزین های قهوه روی می آورند. برخی به دنبال نوشیدنی سالم هستند اما طعم قهوه را دوست ندارند. نمونه های زیر بجای قهوه مصرف می شود.

  • چای ماچا: ماچا از پودر برگ چای سبز مخصوص تهیه می شود که می توانید با آن لاته ماچا، فراپوچینو و لیموناد درست کنید.
  • Latte Milkلاته شیر طلایی یا لاته شیر زردچوبه، شیر مخلوط با زردچوبه و ادویه هایی مانند دارچین و زنجبیل است. شیر طلایی که به دلیل مزایای سلامتی مورد توجه قرار گرفته مصرف آن از قدیم در هند و فرهنگ های غربی رو به گسترش است.
  • کاکائو دم کرده: دانه های کاکائو برشته شده را مانند قهوه خرد و دم کرده، مواد مغذی از آن خارج می شود طعم آن مانند یک فنجان گرم شکلات تلخ است.

مواد افزودنی قهوه سالم

مصرف کنندگانی که اطلاعات به روزی درباره مزایای قهوه برای سلامتی دارند، تمایل دارند این اطلاعات منتشر شود. از آنجا که قهوه بخشی از مصرف روزمره بسیاری از افراد است در کنار آنها از مکملهای گیاهی نیز استفاده می کنند. نمونه های زیر نوشیدنی های سالمی هستند که مردم قادر نخواهند بود در سال ۲۰۲۱ به اندازه کافی مصرف کنند.

  • قهوه قارچ: قهوه قارچ یک قهوه تیره معمولی است که با پودر قارچ دارویی مخلوط می شود. قهوه قارچ به عنوان آنتی اکسیدان به هضم غذا کمک می کند.
  • قهوه زردچوبه: قهوه زردچوبه برای کسانی که می خواهند از مزایای زردچوبه برخوردار شوند می توانند بدون اینکه قهوه را کنار بگذارند از آن بهره مند گردند.  قهوه زردچوبه قهوه ای است دم کرده که با زردچوبه مخلوط شده است.
  •  کلاژن کریمر: مکمل های کلاژن به دلیل تأثیرات مثبت بر روی پوست، روده و سلامت مفاصل، به ترند ۲۰۲۱ تبدیل شده است استفاده از این نوشیدنی حاوی پروتئین برای سلامتی علاقمندان و گنجاندن آن در صبحانه عالی است.

 

ترندهای قهوه : باکس اشتراک 

از آنجا که آمریکایی ها به خوردن قهوه عادت دارند برای دریافت قهوه اشتراک می گیرند. تقریباً ۷۰٪ افراد در خانه قهوه مصرف می کنند و ۴۵٪ هم از قهوه برشته و رست شده استفاده می کنند. کافی شاپ ها و رستوران ها هر چه بیشتر خدمات اشتراک ارائه دهند و قهوه برای مشتریان ارسال کنند بیشتر در بازار نفوذ خواهند کرد.

دانه های قهوه رست نشده: علاقه مندان به قهوه می دانند که دانه های قهوه فقط ده روز پس از رست شدن طراوت خود را حفظ می کنندبنابراین دانه های رست نشده می خرند و در منزل آن را برشته می کنند و برای عصاره گیری به آسیاب قهوه خانگی رو می آورند.

تهیه قهوه از یک منشا: با قطع برنامه های سفر به اقصی نقاط دنیا به دلیل همه گیری ویروس کرونا، بهتر است فقط از یک جا دانه ها را تهیه کرد که این موضوع باعث می شود علاقمندان به قهوه دانه های دیگر از سایر فرهنگها را امتحان کنند. این نوع تجارت برای کشور تامین کننده بسیار سودآور است.

برشته کننده های محلی: اگر به دنبال ترندهای قهوه و نوع تازه برشته شده و خوش عطر هستید و حاضرید ۲۵ درصد هم بیشتر بابت آن پرداخت کنید باید از برشته کننده های محلی و قدیمی خرید کنید. با خرید اشتراک می توانید همیشه از این خدمات بهره مند شوید.

اشتراک قهوه سرد: قهوه سرد به دلیل داشتن کافئین زیاد و عصاره یکدست و یکنواخت طرفدار دارد. اما تهیه آن زمانبر است. اشتراک قهوه سرد با ارائه در لیوان یا ظروف بزرگتر طبق درخواست مشتری انجام می شود.

از بین ترندهای خدمات غذایی در سال ۲۰۲۱، ترند های قهوه های جدید، باعث ایجاد سودآوری بیشتری شده است. تقریباً ۸۳٪ آمریکایی ها قهوه می نوشند و ۶۴٪ هم روزانه قهوه مصرف می کنند. از ترند بالا برای تهیه قهوه های متنوع بهره مند شوید و در این مسیر بازاریابی کنید تا بتوانید کسب و کارتان را در هر شرایطی رونق ببخشید.

مترجم: مریم قنبری

خرید انواع قهوه در فروشگاه کیت لاین

 

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

چای و انواع دمنوش

چای، دمنوش و انواع آن

تابه وک

تابه وک و کاربرد آن

چاقو تیزکن

چاقو تیزکن

جای دستمال کاغذی

جای دستمال کاغذی

انواع زیتون - کیت لاین

روش های فرآوری انواع زیتون

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی