تحویل غذا بدون تماس دست

تحویل غذا و سرویس بیرون­بر یکی از روش های تهیه غذا با حداقل تماس انسانی با مشتریان می­باشد. این تماس، شامل افراد با یکدیگر و تماس آنها با غذا در طول فرایند آماده سازی و بسته بندی کردن آن است. هدف از تحویل بدون تماس غذا، جلوگیری از آلوده شدن موادغذایی و همچنین پیش گیری از شیوع بیماری­هایی مانند کرونا ویروس می­باشد.

چگونه می­توان تحویل بدون تماس و بیرون­بر را راه اندازی کرد؟

در حال حاضر اگر رستوران شما خدمات ارسال غذا را ارائه می­دهد، با بررسی و اجرای مراحل تحویل بدون تماس و بیرون­بر که در ادامه به آن ها اشاره شده است می­توانید یک گام جلوتر، برای ارائه خدمات به مشتریانتان باشید:

۱. منوی جداگانه برای سفارشات بدون تماس

ایجاد یک منوی جداگانه برای سرویس بیرون­بر و تحویل، به کارآمدتر کردن روند، کمک شایانی می­کند. تمام غذاهای منوی موجود در رستوران برای تحویل بدون تماس مناسب نیستند. برای منوی بدون تماس، غذاهایی را انتخاب کنید که بعد از پخت نیاز به دخالت مستقیم دست نداشته باشند، مانند پیتزا، ساندویچ­ های گریل و سوپ های داغ.

از غذاهای بدون نیاز به پخته شدن که مواد اولیه آن با دست آماده می­شوند مانند سالادها و ساندویچ های سرد ترجیحا اجتناب کنید.

 

۲. آموزش سرآشپزها با روش آشپزی بدون تماس

آشپزی بدون تماس، به معنی به حداقل رساندن هرگونه تماس دست با غذاها بعد از خارج کردن غذا از فر می­باشد، حتی با وجود دستکش.

روش­های جدید برای تهیه غذاهای بدون تماس برای منوی جدید خود تعیین کنید و این فرایند را به پرسنل خود آموزش دهید.

همچنین فقط از وسایل آشپزی استفاده کنید که استریل می باشند.

برای انتقال غذا از فر به ظروف بسته ­بندی غذا به جای استفاده از دست از لوازمی مانند کاردک، انبر، پارو و وسایل این چنین استفاده کنید.

به عنوان مثال انتقال پیتزا می تواند به وسیله پارو پیتزا، مستقیم از فر به جعبه پیتزا صورت گیرد.

 

۳. انتخاب ظروف مناسب برای بیرون­بر

انتخاب ظروف بهداشتی، مناسب بیرون­بر، که به درستی نیز بسته می­شوند و تماس با داخل آن امکان پذیر نمی­باشد.

اگر از ظروفی با درب لولادار استفاده می­کنید، بهتر است از سایزهای بزرگتر آن استفاده شود، زیرا فضای بزرگتر سبب سهولت انتقال غذا توسط پرسنل رستوران به وسیله انبر، کاردک و پارو به داخل ظروف می­شود.

از ظروفی استفاده شود که قابلیت پلمپ شدن داشته باشند تا مشتریان اطمینان حاصل کنند غذا گرم و بهداشتی بوده و بعد از بسته­ بندی باز نشده است.

بهتر است برچسبی برای نشان دادن بهداشتی بودن فرایند پخت و ارسال بر روی بسته ­های غذا داشته باشید که به مشتریانتان نشان داده شود این غذا بدون تماس دست آماده و ارسال شده است.

 

۴. استفاده از ظروف یکبارمصرف با قابلیت گرم شدن در مایکروویو

می توانید از ظروف یکبارمصرف pp (پلی پروپیلن) که بهداشتی بوده و امکان گرم کردن غذا با ظرف در مایکروویو را دارند استفاده کنید. ظروف یکبارمصرف pp در برابر حرارت مقاوم بوده و دارای مجوز و تاییدیه وزارت بهداشت می باشند.

 

۵. پرسنلِ فرایند بیرون­بر و پیک خود را آموزش دهید

رانندگان پیک باید آموزش دیده باشند که سفارشات غذا را در جلو درب منزل مشتریان تحویل دهند. فاصله بین پیک رستوران و مشتری حداقل باید ۲ متر باشد.

دلیوری غذا

در صورتی که تصمیم دارید غذای بیرون بر را در محل رستوران به مشتریان تحویل دهید، بهتر است فضایی را در درب ورودی رستوران خود برای سفارشات بیرون­بر اختصاص دهید. 

 

۶. به مشتریان خود خدمات و فرایند ارسال بدون تماس را اطلاع دهید

خدمات تحویل غذا بدون تماس خود را از طریق وبسایت و شبکه­ های اجتماعی برجسته کنید.

خدمات تحویل بدون تماس خود را به صورت مفصل شرح دهید و روند هر مرحله را تشریح کنید.

 

اگر دنبال ایمن­ ترین راه برای ارائه خدمات بیرون­بر غذا به مشتریانتان هستید­، تحویل بدون تماس، پاسخی مناسب برای شماست. از طریق محدودیت تماس دست در فرایند پخت و پز شما می­توانید اطمینان حاصل کنید که منوی غذایی شما برای خوردن بهداشتی است. از بین بردن تماس فرد به فرد می­تواند خطر شیوع بیماری­های ویروسی را کاهش دهد از جمله کرونا ویروس.

برای بسته بندی می­توان از ظروف یکبار مصرف کاغذی، ظروف یکبار مصرف آلومینیومی، ظروف یکبارمصرف PP، جعبه یکبار مصرف پیتزا، ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و … استفاده کرد که بسته به غذا این ظروف باید انتخاب گردد. برای سرو نوشیدنی­ ها بهتر است لیوان یکبارمصرفی انتخاب گردد، که درب آن محکم شود.

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی

تجهیزات پخت پیتزا

انواع پیتزا

باکس خمیر

باکس خمیر پیتزا