بیشتر مردم وقتی دنبال رستوران می‌گردند، در پیاده‌رو قدم می‌زنند و به منوها نگاه می‌اندازند، گاهی هم همین‌طور که سوار ماشین هستند، از شیشه نگاهی به بیرون می‌کنند و رستوران را انتخاب می‌کنند.اما رستوران‌هایی هستند که با گشت و گذار در خیابان نمی‌توان آنها را پیدا کرد چون بسیار بالاتر از سطح خیابان هستند.
تعداد زیادی از کشورها در سرتاسر جهان در حال رقابت برای ساخت بلندترین رستوران  هستند. در حال حاضر نیز بسیاری از وعده های دلانگیز در بلندی ها صرف می شوند.


مرتفع¬ترین‌ها
از میان ۱۶ رستوران بلند جهان، پنج تایشان در چین قرار دارد: دو رستوران در گوانگ‌ژو، یکی در شنژن، یکی در شانگهای و یکی هم در تیانجین. چهار رستوران بلند هم در ایالات متحد امریکا قرار دارد که سه تایشان در شیکاگو و یکی هم در لاس-وگاس است. دو رستوران بلند هم در تایوان و مابقی در [تهران]، هنگ¬کنگ، تورنتو، بانکوک و دبی قرار دارد.
رستوران اتمسفر
رستوران اتمسفر در دبی و در طبقه ۱۲۲ بلندترین سازه جهان، برج خلیفه، قرار دارد. این رستوران تنها دو طبقه پایین¬تر از سکوی بازدید برج خلیفه جای دارد.


در اتمسفر، بلندترین رستوران جهان، می‌توانید ضمن صرف غذاهای شگفت‌انگیز،یک منظره‌ی پانوراما از نخلستان‌ها، شهر و دریا ببینید.
این رستوران منویی خلاقانه و منحصر به فرد دارد. نقطه قوت تیم آشپزی اتمسفر، تهیه محصولات باکیفیت بالا از سراسر جهان است، که بعضی از آنها به طور اختصاصی پرورش داده می¬شوند تا در ترکیب غذاهای رستوران استفاده شوند.
رستوران ایتالیایی البا (Elba Italian Restaurant)
رستوران ایتالیایی البا در هتل سنت رجیس در شهر شنژن چین قرار دارد. رستوران البا با ارتفاع ۴۲۶ متر در جایگاه دومین رستوران بلند دنیا قرار دارد. این رستوران تنوعی از پاستا و پیتزا را در کنار سایر غذاهای خود ارائه می دهد. همچنین اردک پکنی هم به منظور اضافه کردن حس و حال محلی به منو اضافه شده است.
بوفه مدیترانهای توئیست (The TWIST Mediterranean Buffet)
بوفه مدیترانهای توئیست یک رستوران گردان واقع در گوانگ¬ژو چین است. توئیست با ارتفاع ۴۲۳ متر، در رتبه سوم بلندترین رستوران های جهان قرار دارد و بلندترین رستوران گردان جهان محسوب می‌شود. این رستوران در طبقه ۱۰۶برج کنتون واقع شده که دومین برج بلند دنیا ست. این رستوران یک مجموعه گسترده از انواع غذاهای غربی، مدیترانه ای و چینی را همراه با یک منظره باورنکردنی از شهر ارائه می¬دهد.


توسکا (Tosca)
رستوران توسکا در هنگ‌کنگ، در۴۲۰ متری زمین، چهارمین رستوران بلند دنیا ست. این رستوران با یک نمای منحصر به فرد و طیف گسترده ای از غذاها در طبقه ۱۰۲ هتل ریتز کارلتون واقع است. ریتز کارلتون همچنین بخاطر داشتن مرتفع ترین بار دنیا در طبقه صد و هژدهم خود شناخته می شود.
یک تجربه فرح بخش
اگرچه غذا خوردن در بعضی از مرتفع ترین رستوران های دنیا می تواند یک تجربه فرح بخش باشد اما ممکن است برای افرادی که ترس از ارتفاع دارند کمی ترسناک شود. صدها فوت بالاتر از سطح زمین این رستوران ها با منظره‌ای خیره‌کننده، تجربه‌ی غذا خوردن شما را استثنایی می‌کنند.

فهرستی از بلند ترین رستورانهای جهان، محل آنها و ارتفاع به فوت:

1. اتمسفر امارات متحده عربی، دبی ۱۴۵۰
2. رستوران ایتالیایی اِلبا چین، شنژن ۱۳۹۷
3. بوفه مدیترانه‌ای توئیست چین، گوانگ‌ژو ۱۳۸۷
4. توسکا هنگ کنگ ۱۳۷۸
5. کَچ چین، گوانگ‌ژو ۱۳۴۰
6. دین سیان ۱۰۱ تایوان، تایپه ۱۲۱۳
7. رستوران ۳۶۰ کانادا، تورنتو ۱۱۵۱
8. کلوب جین مائو چین، شانگهای ۱۰۸۲
9. کلوب مید-آمریکا امریکا، شیکاگو ۱۰۷۵
10. سیگنچر روم امریکا، شیکاگو ۱۰۵۴
11. پالاس کلوب و کائوشانگ تایوان، کائوشانگ ۱۰۳۰
12. آسمان چین، تیانجین ۱۰۰۰
13. کلوب متروپولیتن امریکا، شیکاگو ۹۷۰
۱۴. رستوران برج میلاد ایران، تهران ۹۰۵
1۵. رستوران نوک دنیا امریکا، لاس¬وگاس ۸۴۴
1۶. سیروکو تایلند، بانکوک ۸۲۰

مترجم: محمد مهدی قاسم زاده

 

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

چای و انواع دمنوش

چای، دمنوش و انواع آن

تابه وک

تابه وک و کاربرد آن

چاقو تیزکن

چاقو تیزکن

جای دستمال کاغذی

جای دستمال کاغذی

انواع زیتون - کیت لاین

روش های فرآوری انواع زیتون

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی