غذای ایرانی

خورش ایرانی یکی از سمبل های غذای ایرانی است. غذای هر کشوری برگرفته از فرهنگ و جغرافیای آن منطقه است. اکثر مردم وقتی به مکان جدیدی مسافرت می کنند ترجیح می دهند غذاهای سنتی و محلی آن منطقه را امتحان کنند. اما تهیه همه اینها را با کنسرو پایه خوراک و خورش می توانید ساده تر هم بکنید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که غذای سنتی دوست دارید خورشهای ایرانی را به شما پیشنهاد می کنیم. غذاهای ایرانی مخصوصا انواع خورش در همه جای کشور با رسپی های متفاوت تهیه و پخت می شود.

در منوی غذای رستوران با انواع خورش که یک واژه ایرانی است مواجه می شوید که همراه با برنج سرو می شود. خورشهایی هستند که با یک نوع رسپی مشابه در همه جای کشور تهیه می شود مانند خورش قورمه سبزی، خورش قیمه. اما برخی خورشها مخصوص یک منطقه خاص می باشد مانند خورش ماست که مخصوص اصفهان می باشد.

غذای ایرانی شامل آبگوشت و دیزی، چلو کباب و پلو خورش می باشد. در ادامه با انواع خورش و رسپی آنها بیشتر آشنا خواهید شد.

خورش قورمه سبزی که از گوشت، سبزیجات و لوبیا تهیه می شود از محبوبترین غذاهای سنتی محسوب می گردد همچنین از ادویه های خوش طعم برای عطر و بوی دلپذیر نیز استفاده می شود.

 

 کنسرو پایه خوراک

 

خورش کرفس یک خورش بسیار سالم است که از ترکیب سبزیجاتی مانند جعفری، نعناع ، کرفس و گوشت درست می شود. طعم این خورش کمی ترش است و برای عطر و طعم بهتر ادویه نیز به آن اضافه می گردد.

 

 کنسرو پایه خوراک

 

خورش قیمه هم از خوراکیهای محبوب می باشد مخصوصا خورش قیمه بادمجان که از ترکیب گوشت، پیاز، ادویه، لپه و رب گوجه تهیه می شود. قیمه را می توان با بادمجان یا سیب زمینی سرخ کرده سرو کنند.

 

 کنسرو پایه خوراک

 

کنسرو پایه خوراک خورش فسنجان هم در مناطق مختلف با رسپی­های مختلف تهیه می شود ولی ترکیبات عمده آن شامل گوشت (قلقلی) یا مرغ، گردو، پیاز، رب انار و ادویه می باشد. برخی با طعم ترش و برخی هم ملس و شیرین میل می کنند.

 

 کنسرو پایه خوراک

 

خورش ماست که اسم عجیبی هم دارد ویژه اصفهان است و شامل ماست، زعفران، پیاز، زردچوبه که کاملا با هم ترکیب شده  و دارای طعم شیرین می باشد که می تواند به عنوان غذای اصلی یا دسر سرو گردد.

خورش بز قورمه این خورش نیز غذای سنتی کرمان است. ترکیبات این خوراک شامل گوشت، کشک، لوبیا، پیاز، سیر، زعفران و زردچوبه، نمک و فلفل می باشد.

خورش بامیه ترکیبی از گوشت، بامیه، پیاز، رب گوجه، ادویه و آبلیمو می باشد.

خورش آلو مسما که یک غذای گیلانی است از گوشت مرغ، آلو سیاه، قیسی، پیاز، زردچوبه، زعفران و شکر تهیه می شود.

خورش آلو اسفناج که از ترکیبات گوشت، آلو برقانی، پیاز آبلیمو، اسفناج، نمک و فلفل درست می شود.

برای خوش طعم شدن خورش می توانید از پودر عصاره گوشت یا پودر عصاره مرغ و یا کنسرو پایه خوراک هم استفاده کنید.خورشهای سنتی متنوع دیگری نیز مرسوم می باشد ولی در اینجا برای آشنایی با منوی خوراکیهای سنتی به همین چند مورد بسنده می کنیم.

 

بیشتر مطالعه کنید: ادویه و گیاهان بویا: معرفی بهترین ادویه رستورانی و خانگی

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

چای و انواع دمنوش

چای، دمنوش و انواع آن

تابه وک

تابه وک و کاربرد آن

چاقو تیزکن

چاقو تیزکن

جای دستمال کاغذی

جای دستمال کاغذی

انواع زیتون - کیت لاین

روش های فرآوری انواع زیتون

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی