کیت لاین/سرویس ترجمه: مطالعات نشان می‌دهد آنچه که شما سفارش می‌دهید و مقداری از آن را که نوش جان می کنید ارتباط کمی با اشتهای شما دارد. تا به حال شده که در رستوران نشسته باشید و ناگهان میل شدیدی در شما نسبت به غذا ایجاد شود؟ این اشتهای شما نیست! این بخاطر چگونگی نمایش دادن و ارائه غذا است. دکتر برایان وانسیک (Brian Wansink)، استاد دانشگاه کرنل (Cornell ) و نویسنده کتاب Slim by Design، در مقاله‌ای که به تازگی منتشر شده است بسیاری از استراتژی‌های جذاب رستوران‌ها برای تحریک علاقمندی مشتريان را مطرح کرده است. او همچنین امیدوار است تا با همکاری رستوران‌ها منوهایی ایجاد شود که غذاهای سالم‌تری را به مشتری ارائه دهند.

DEAN DROBOT/SHUTTERSTOCK

آنها از زبانی استفاده می‌کنند که اشتهای شما را تحریک می‌کند
شما فقط با خواندن «گوشت سرخ شده همراه با پوره سیب‌زمینی خامه‌ای تابستانی» آن را هوس نمی‌کنید؟ این کار از عمد انجام می‌شود. در یک مطالعه هنگامی که یک آیتم از منو با جزئیات کامل شرح داده شده بود (مثلا استفاده از عبارت «غذای دریایی ایتالیایی آبدار» به جای «غذای دریایی») فروش آن 27 درصد افزایش یافت. این تکنیک نه تنها باعث می‌شود شما آن را انتخاب کنید بلکه لذت بیشتری هم می‌برید.

YULIA GRIGORYEVA/SHUTTERSTOCK

آنها از روانشناسی قیمت و مکان استفاده مي‌كنند
منوها غالباً از اعشار و علامت دلار استفاده نمی‌کنند. غذایی که قیمتش را با 14 نشان می‌دهند از غذایی که قیمتش را با 14.00$ نشان میدهند فروش بیشتری دارد.
استفاده از ارقام بیشتر و استفاده از علامت دلار ($) یا خود کلمه دلار (dollars) باعث می‌شود قیمت بالاتر به نظر برسد. بعضي منوها هم ترجيح مي‌دهند كه قيمت غذاها را در يك ستون عمودي زير هم ننويسند تا به جاي بررسي قيمت مجبور شويد تمام توضيحاتي كه براي غذا هست را بخوانيد. همچنين قسمت‌هاي آغازين بخش‌هاي مختلف يك منو جاي غذاهاي اصلي گران‌قيمت است چون اولين نگاه‌ها به منو به اين قسمت متوجه مي‌شود. به همين ترتيب غذاهايي كه در بالا و پايين ستون‌ منو قرار مي‌گيرند 25 درصد فروش بيشتري دارند. در قسمت پايين و سمت چپ منو هم كه كمتر به آن نگاه انداخته مي‌شود جاي ناسالم‌ترين غذاهايي است كه مي‌توان سفارش داد.

AM70/SHUTTERSTOCK

آنها با فونت‌ها بازي مي‌كنند تا نگاه شما را جذب كنند
تحقيقات نشان مي‌دهد كه مردم منوهايي كه در آنها از فونت‌هاي بُلد (bold) استفاده شده را 42 درصد بيشتر از نوع ساده مي‌بينند. اگر يك آيتم بُلد و يا برجسته باشد يعني رستوران مي‌خواهد تعداد بيشتري از آن را بفروشد (به عنوان مثال گوشت خرچنگ كاليفرنيا (California Lobster) بيشتر از پنير مك كودكان (Kid’s Mac ‘n Cheese) برجسته و بُلد مي‌شود. مشتريان توجه بيشتري به غذاهايي مي‌كنند كه داراي فونت‌هاي جلب توجه كننده مثل فونت‌هاي رنگي،‌ اندازه نوشته متفاوت و … است.

آنها از بهترين تصاوير استفاده مي‌كنند
تصاوير، عكس‌ها و … فقط به يك دليل وجود دارند: تا اشتها و هوس شما را برانگيزند. اين يك قانون بازاريابي است كه مصرف‌كنندگان بيشتر به تبليغاتي توجه مي‌كنند كه داراي تصاوير است. آنها آگهي‌هاي رنگي‌ را خيلي زودتر از آگهي‌هاي سياه و سفيد متوجه مي‌شوند و براي مدت زمان طولاني‌تري به آن نگاه مي‌كنند. همين قانون راجع به يك عكس زيبا مثل پنير برشته شده فوكاچا (focaccia) همراه پياز سرخ شده يا يك دسر شكلاتي صدق مي‌كند. (اينها اسراري است كه خدمه آشپزخانه به شما نمي‌گويند!)

SHUTTER_O/SHUTTERSTOCK

آنها به شما مي‌گويند بهترين كدام است
وقتي شما عباراتي نظير توصيه سرآشپز،‌ مورد علاقه قديمي‌ها و شبيه‌ اينها را مي‌بينيد يعني رستوران با بيان محبوب بودن اين غذاها در صدد اين است كه شما سودآورترين آيتم‌ها را انتخاب كنيد تا آنها درآمد بيشتري كسب كنند و شما را از سفارش دادن مواردي كه به اندازه‌ آنها سودآور نيست منصرف مي‌كنند. اين تكنيك عمومي خصوصاً در رستوران‌هايي كاربرد دارد كه از شيوه‌هايي نظير درشت نوشتن كلمات يا فونت‌هاي جذاب استفاده مي‌كنند. تحقيقات نشان مي‌دهد كه آنها با اين روش فروش خود را تا 28 درصد و حجم غذاي مصرف شده را تا 13 درصد افزايش مي‌دهند.

JACOB LUND/SHUTTERSTOCK

آنها از برندهايي كه شما مي‌شناسيد استفاده مي‌كنند
استفاده از نام‌ برند‌ها در منو باعث ايجاد يك حس اعتماد و تضميني مي‌شود كه شما حتما عاشق غذا خواهيد شد. مثلا ،‌ كباب گوشت گاو كوبه (Kobe) و يا كباب گوشت نيمان رانچ (Niman Ranch).

JACOB LUND/SHUTTERSTOCK

آنها از عبارت «غذاي سالم» استفاده نمي‌كنند
وقتي آيتم‌هاي منو به عنوان «غذاي سالم» توصيف شوند،‌ فروش كاهش پيدا مي‌كند. اين عبارت يعني غذا خوش‌طعم نيست و براي بسياري از مردم ناخوشايند است. بخاطر همين آنها از يك ترفند استفاده مي‌كنند و يك علامت كوچك برگ سبز در كنار سالادها يا ساير آيتم‌هاي سالم قرار مي‌دهند. (اينها اسرار رستوران‌هاست تا شما غذاي بيشتري بخوريد!)

SHEBEKO/SHUTTERSTOCK

آنها خاطرات را به ياد مي‌آورند
نام‌هاي نوستالژيك تأثير مثبتي روي رفتار خريدار دارد. به اين غذاها فكر كنيد: كوفته مرغ مادربزرگ،‌ مانيكوتي به سبك قديمي و يا كلم قرمز جشن اكتبر. اشاره به سنت‌ها و فرهنگ‌هاي خانوادگي مي‌تواند باعث يادآوري شادي‌هاي گذشته شود تا آن مورد را سريعاً سفارش دهيم.

آنها خود را به يك مكان وصل مي‌كنند
غذا و جغرافي مي‌توانند بايكديگر همراه شوند و غذاهايي كه بتوانند يك تصوير از يك منطقه را در ذهن ترسيم كنند فروش خوبي دارند. مانند سالاد تكس‌مكس جنوب غربي (Southwestern Tex-Mex Salad)،تارت‌ هلو ترش جرجيا (Georgia Peach Tart)،‌ گوشت بره ارگانیک آيووا Iowa Farm-raised lamb Chops (اينها نمونه هایی از گران‌ترين غذاهايي است كه مي‌توان در منوي رستوران‌ها ديد)

ROMRODPHOTO/SHUTTERSTOCK

مترجم: محمدمهدي قاسم‌زاده

نوشته شده توسط Kelsey Kloss

*** تمامی مطالب متعلق به سایت کیت لاین است و هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی

تجهیزات پخت پیتزا

انواع پیتزا

باکس خمیر

باکس خمیر پیتزا