انواع ادویه

ادویه و گیاهان بویا

از دیرباز به واسطه ارتباط فرهنگی و غذایی در بین کشورها مخصوصا کشورهای آسیایی چاشنی های مختلفی تبادل شده است. به عبارتی تنوع، چاشنی زندگی است. اگر در جستجوی این چاشنی هستید زیاد به دنبالش نگردید. در اینجا شما را با انواع ادویه ها و چاشنی ها به خصوص ادویه های رستورانی آشنا خواهیم کرد. چاشنی هایی مانند پودر فلفل قرمز، فلفل سیاه، پودر زردچوبه، آویشن، پاپریکا، سماق..در مزارع مختلف پرورش می یابند. این محصولات متنوع با طعم و عطر فوق العاده در رستوران، فست فود، کافه و کترینگها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

قرنهاست که ادویه ها یکی از ضروری ترین ترکیبات در آشپزخانه برای طعم و رنگ غذا محسوب می شود. این مقاله شما را در یافتن ادویه مورد نیازتان وگیاهان خشک شده معطر کمک و راهنمایی می کند.

گیاهان خشک شده: از برگ و ریشه گیاهان معطر خشک یا تازه می توان به عنوان چاشنی در غذا استفاده کرد. گیاهان خشک به راحتی در دسترس هستند. از آنجا که گیاهان خشک طعم و رایحه غذا را تغییر می دهد، هنگام جایگزینی گیاهان تازه با گیاهان خشک، باید کمی دستور العمل ها را تغییر دهید. از گیاه خشک نسبت به گیاه تازه کمتر استفاده کنید، زیرا از دست دادن رطوبت در گیاهان خشک باعث می شود عطر و طعم غذا تقویت شود.

ادویه های خشک شده: مدتهاست که این نوع ادویه ها از پوست، جوانه یا دانه گیاهان بویا و معطر تولید می شود و به عنوان افزودنی طعم دهنده برای رسپی های شیرین و شور و به صورت پودرشده یا خشک مورد استفاده قرار می گیرد.

پودر سیر و پودر پیاز: سیر و پیاز جز مواد اصلی معطری هستند که تقریباً در همه غذاهای دنیا استفاده می شوند. پوست آنها را جدا می کنند و به صورت ورقه ورقه و در نهایت پودر یا خرد می کنند. خشک و خرد کردن سیر باعث می­شود بوی تند آن از بین برود. هنگام استفاده از سیر توجه داشته باشید که هرچه حبه ریزتر خرد شود، طعم آن قویتر می شود و هرچه مدت زمان پخت سیر بیشتر شود، طعم آن ملایم تر می گردد.

نمک و فلفل: اغلب نمک و فلفل به عنوان ادویه رستورانی پیش فرض در همه ترکیب ها حاضر هستند. نمک یا کلرید سدیم به اشکال مختلف در طبیعت وجود دارد و از دو منبع مختلف استخراج می شود، استخراج از معدن یا تبخیر آب شور. نمک باعث برجسته شدن طعم های ترش و شیرین می گردد بنابراین باید با احتیاط به غذا اضافه و مصرف شود.

دانه های فلفل در مناطق گرمسیر رشد می کند نوع، عطر و طعم آن به زمان برداشت بستگی دارد. اگر دانه های فلفل درست قبل از مصرف آسیاب شود عطر و طعم بهتری خواهد داشت.

ادویه های ترکیبی

هدف از ترکیب ادویه­ جات و گیاهان افزایش طعم مطبوع غذاست. نکته ای که در رابطه با خرید ادویه حائز اهمیت است این است که بدانید ادویه های ترکیبی زمان آماده سازی غذا را کاهش و در تهیه رسپی های مختلف به شما کمک می کند. انواع پودر سوخاری، چاشنی های فاهیتا و مرینید و پریمیکس برای مرینید کردن گوشت، دسر، سبزیجات، ترشیجات و باربیکیو استفاده می شود.

خرید ادویه

دانه ها

دانه ها اغلب در مصرف غذایی نادیده گرفته می شوند، در صورتیکه می توانید از دانه ها در رسپی های مختلف ادویه رستورانی استفاده کنید. دانه ها با داشتن عطر و طعم شیرین و مغزدار، در تزیینات نان و شیرینی پزی، و همچنین مواد افزودنی در غذاهای آسیایی و خاورمیانه به کار می روند. این دانه ها علاوه بر دادن طعم خوشمزه، بافت منحصر به فردی به غذا می دهد.

تنوع ادویه مانند پودر پاپریکا، آویشن، زردچوبه، فلفل سیاه، پودر سیر، پودر پیاز، انواع مرینید، فاهیتا، ادویه کاری هندی، و انواع چاشنی ها را در ادویه جات مزید با کیفیت بسیار بالاخواهید دید.

مترجم: مریم قنبری

 

بیشتر بخوانید: با انواع ادویه پاش آشنا شوید

 

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

چای و انواع دمنوش

چای، دمنوش و انواع آن

تابه وک

تابه وک و کاربرد آن

چاقو تیزکن

چاقو تیزکن

جای دستمال کاغذی

جای دستمال کاغذی

انواع زیتون - کیت لاین

روش های فرآوری انواع زیتون

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی