چای و انواع دمنوش

چای، دمنوش و انواع آن

چای از دیرباز یکی از قدیمی ترین نوشیدنی های کره زمین است که با خیساندن برگهای خشک و دم کشیدن آن در آب تهیه می‌شود. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند به جای قهوه چای بنوشند زیرا چای هم همان ترکیبات کافئین را داراست. چای، دمنوش و انواع آن تنوع زیادی دارد، از چای ماچا که در مراسم چای ژاپنی تهیه می‌شود تا چای شیرین به سبک قدیمی.

در افسانه های چینی آمده است که امپراطور شن نونگ برای اولین بار در ۲۷۳۷ قبل از میلاد به طور تصادفی چای داغ نوشید و تا حدود ۳۰۰ میلادی، این ماده غذایی به عنوان یک نوشیدنی معمولی و به عنوان یک دارو به حساب می آمد.

حتی در حدود سال ۱۴۱ قبل از میلاد، جینگ دی امپراتور سلسله هان با یک جعبه چوبی که شامل گنجینه های مهم مورد نیاز وی در زندگی پس از مرگ بود، از جمله برگ های چای با کیفیت بالا به خاک سپرده شد.

نزدیک به پنج هزار سال است که مردم از نوشیدن چای لذت می‌برند. این نوشیدنی که در چین کشف شده است، در حال حاضر یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در سراسر جهان بعد از قهوه محسوب می‌شود.

چای، دمنوش و انواع چای

چای سیاه

چای سیاه یا چای قرمز در چین یکی از محبوب ترین طعم چایهاست که کاملاً اکسید( تغیر رنگ سبز به سیاه) می شود. برگهای گیاه Camellia sinensis را خشک و تخمیر می کنند تا عطر و طعم قوی تولید کند. مناطق آسام، دارجیلینگ، نیلجیری و سریلانکا چند منطقه شناخته شده تولید چای سیاه هستند که بر اساس منطقه و نوع چای سیاه عطر و طعم آن متفاوت خواهد بود.

مشخصات عطر و طعم چای سیاه: دارای طعم مالتی یا ترکیبی، درشت ،غلیظ و پر رنگ

محبوبترین چای سیاه: چای آسام، چای دارجیلینگ، چای ارل گری و چای صبحانه انگلیسی

چای سبز

یکی از پرطرفدارترین چای ها در جهان چای سبز می باشد. این چای اکسید نشده و کافئین کمتری نسبت به چای سیاه دارد. ابتدا برگهای Camellia sinensis را چیده، خشک کرده و تحت عملیات حرارتی قرار می‌دهند تا از اکسیداسیون جلوگیری شود. مردم چین اغلب برگ ها را طوری آتش می‌زنند که باعث ایجاد رنگ سبز تیره تری می‌شود، در صورتی که مردم ژاپن معمولاً آن را بخارپز  و به چای با رنگ سبز روشن تری دست پیدا می‌کنند.

مشخصات طعم چای سبز: گیاهی / علفی، خاکی، روشن

محبوب ترین چای سبز: ماچا، سنچا، چای سبز باروت، چای سبز Dragonwell (Longjing)

چای سفید

انواع چای سفید از برگهای گیاه Camellia sinensis فقط در استان فوجیان به دست می آید که نسبت به سایر چای ها پردازش کمتری بر روی آن انجام می شود. برگها به راحت ترین روش خشک می شوند و دارای طعم ملایم و شیرین و کافئین کمتری می‌باشد.

مشخصات طعم چای سفید: طعم گل، ملایم، میوه ای

محبوب ترین چای سفید: سوزنی نقره ای (Baihao Yinzhen) و چای سفید پونی (Bai Mudan)

 

چای گیاهی یا دمنوش

چای گیاهی یا دمنوش به روش چای های دیگر به دست نمی آید. چای گیاهی ترکیبی از گیاهان خشک شده، انواع میوه و گل است که دارای طعمهای متنوعی نیز می‌باشد. این نوع چای‌ها فاقد کافئین هستند و برای مشتریانی که محدودیت در رژیم غذایی دارند ایده آل است. از ترکیبات رایج دم کرده های گیاهی می توان به بابونه، زنجبیل، گیاه بادرنجبویه، نعناع فلفلی، گل محمدی، گیاه هیبیسکوس و میوه های خشک اشاره کرد.

مشخصات طعم چای گیاهی: ملایم، میوه ای / گیاهی، شیرین

انواع چای گیاهی: گیاه هیبیسکوس (بامیه)، بابونه، نعناع فلفلی، یربا مات (گیاهی در آمریکای جنوبی) Yerba Mate

چای رویبوس یا قرمز

چای رویبوس یا چای قرمز آفریقایی یک چای گیاهی است که از بوته سرخ آفریقای جنوبی به دست می‌آید و برگها قبل از تخمیر و خشک شدن آسیاب می‌شوند. چای رویبوس سبز فرایند اکسیداسیون / تخمیر را طی نمی‌کند و عطر و طعم سبک تری دارد.

مشخصات طعم چای رویبوس: شیرین، ملایم، خاکی

انواع چای رویبوس: رویبوس قرمز و رویبوس سبز

چای اولانگ

چای اولانگ یا ولونگ نیمه اکسید شده و بر عکس چای سبز در اواخر فصل چیده می‌شود. برگهای چای از گیاه Camellia sinensis به دست می‌آیند اما بر اثر پرت شدن به داخل سبد رنگشان تیره می شود که این امر فرآیند اکسیداسیون را نیز تغییر می‌دهد. این نوع چای برای جلوگیری از اکسیداسیون تحت عملیات حرارتی قرار می‌گیرند، که می تواند براساس منطقه متفاوت و طعم های مختلفی نیز داشته باشد.

مشخصات طعم چای اولانگ: کمرنگ، معطر پررنگ و متناسب با سطح اکسیداسیون متفاوت.

انواع چای سفید: Ti Kuan Yin و Dan Cong چای ققنوس

برگ چای

چای کیسه ای در مقایسه با برگ چای

چای کیسه ای یا تی بگ

تی بگ معمولا حاوی قطعات کوچک و خورد شده برگ چای و پودر چای می باشد. تی بگ برای مراکز شلوغ و عمومی بیشتر مورد مصرف قرار می‌گیرد.

مزایا

  • به راحتی بسته بندی می‌شود
  • زمان دم کردن سریع

معایب

  •  بیشتر روغنهای معطر و رایحه چای از دست می‌رود
  • قابلیت بسته بندی در کیسه های کاغذی که طعم چای را تحت تأثیر قرار می‌دهد

برگ چای

برگ چای به صورت برگ خشک و کامل است که در آب گرم به راحتی باز می‌شود. معمولا در ظروف و کیسه های ضد هوا بسته بندی می شود تا طراوت و طعمش را حفظ کند. برگ چای برای کافه های خاص و مراسم مناسب است.

مزایا

  • برگهایی با کیفیت بالا
  • دارای عطر و طعم زیاد
  • می توان از همان برگ مجدد استفاده کرد

 

 معایب

  • به ابزار و زمان بیشتری نیاز دارد
  • برای تمیز کردن زمان بیشتری می‌برد

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

چای و انواع دمنوش

چای، دمنوش و انواع آن

تابه وک

تابه وک و کاربرد آن

چاقو تیزکن

چاقو تیزکن

جای دستمال کاغذی

جای دستمال کاغذی

انواع زیتون - کیت لاین

روش های فرآوری انواع زیتون

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی