ایروپرس قهوه ساز

ایروپرس AeroPress یک دستگاه قهوه‌ساز است که توسط اروبی به مدیریت آلن آدلر(Alan Adler) در سال ۲۰۰۵ اختراع شد. در دم آوری قهوه به کمک اروپرس قهوه حدود ۱۰–۱۵ ثانیه اشباع می‌شود (بسته به میزان درشتی قهوه خرد شده و شدت مورد نیاز) و با فشار سرنگ در سیلندر از فیلتر گذر می‌کند. فیلتر مورد استفاده شامل فیلتر اروپرس یا فیلتر فلزی دیسک شکل می‌شود. قهوه بدست آمده از نظر غلظت و طعم شبیه قهوه اسپرسو می‌شود که برای استفاده مکرر نیازمند فشار بیشتر بر روی فیلتر است. دستگاه شامل دو سیلندر پلاستیکی است یک سیلندر به عنوان هوابند در سیلندر بزرگ‌تر مانند سرنگ قرار دارد.

قهوه ساز ایروپرس یکی از لوازم قهوه دمی است که قهوه بسیار خوش طعمی دم می کند: دمای مناسب، غوطه وری کامل و فیلتر سریع عواملی هستند که منجر به تهیه یک قهوه خوشمزه با اسیدیته پایین می شود. به محض معرفی اروپرس، این وسیله طرفدراران بیشماری در سراسر جهان جذب کرد.

دستگاه قهوه ساز اروپرس معمولاً در کافه ها استفاده می شود اما به دلیل سبک و بادوام بودن برای استفاده در محیط کار، خانه، تفریحات بیرون از منزل و مسافرت بسیار مناسب است.

قهوه ملایم : با استفاده از دمای آب مناسب و فشار هوای ملایم، طعمی قوی با اسیدیته پایین و بدون تلخی تولید می شود.

طعم قوی: غوطه وری کامل قهوه در آب منجر به تولید یک قهوه عالی می شود.

درجه خلوص: بر خلاف سایر قهوه سازهای دستی دارای میکرو فیلتر می باشد تا نخاله ها را از قهوه جدا کند.

سرعت عمل: فقط دو دقیقه زمان لازم است تا از خوردن قهوه لذت ببرید. زمان واقعی پرس فقط ۲۰ ثانیه طول می کشد.

نحوه دم اوری قهوه در ایروپرس

۱-پلانچر و کپ را از داخل دستگاه بردارید.

۲-میکرو فیلتر را داخل کپ گذاشته و کپ را داخل محفظه بپیچانید.

۳- محفظه را بر روی یک لیوان شیشه ای محکم قرار دهید و روند کار را ببینید.

۴-قهوه آسیاب شده نسبتا درشت را داخل محفظه ریخته، یک اسکوپ برای هر اسپرسو یا فنجان آمریکایی پنج اونسی حداکثر تا چهار اسکوپ

بهتر است با قهوه تازه رست و آسیاب شده و آب با دمای ۷۵ تا ۸۰ درجه سانتیگراد دم اوری شود. به هیچ عنوان از آب جوش استفاده نکنید.

۵-آب گرم را به آرامی داخل محفظه بریزید. برای اندازه گیری و میزان آب برای تهیه تعداد اسکوپ بر روی محفظه علامتگذاری شده است مثلا برای تهیه ۴ اسکوپ، آب گرم را تا شماره ۴ محفظه پر کنید. اگر می خواهید آمریکانو یا قهوه تیره و غلیظ درست کنید، از قسمت بالای بیضی ها استفاده کنید. برای تهیه اسپرسو، مقدار آب برای غلظت مورد نظر را تنظیم کنید. برای تهیه لته، از پایین بیضی ها استفاده کنید. هرچه قهوه غلیظ تری تولید شود لته خوش طعمتری خواهید داشت. چند ثانیه اول آب را به آرامی داخل محفظه بریزید تا قهوه ها کاملا خیس شوند. سپس آب را تا سطح دلخواه پر کنید. هرگز بالاتر از عدد ۴ پر نکنید. از پلانچر هم میتوان در اندازه گیری آب استفاده کرد و هم در گرم کردن آب در مایکرویو.

۶-به مدت ۱۰ ثانیه آب و قهوه را هم بزنید

۷-سیل لاستیکی حاوی فیلتر راخیس کنید و بر روی محفظه قرار دهید. سپس پلانچر را به سمت پایین آرام آرام فشار دهید بعد از بیست ثانیه پلانچر به پودر قهوه می رسد.

۸- محصول نهایی شبیه اسپرسو می باشد. می توانید اسپرسو را به مدت چند روز نگهداری کنید ولی چون میکرو فیلتر را از روی پودر قهوه بر می داریم طعم قهوه اسموت و ملایم خواهد شد.

و در پایان کار برای تمیز کردن اروپرس کپ را بردارید، ایروپرس را بر روی سطل تخلیه تفاله قرار دهید و پلانچر را فشار دهید تا لرد و تفاله قهوه خارج شود. سیل را بشویید و با فرچه چربیهای قهوه را بردارید. این دستگاه باید با دست شسته شود.

 

بیشتر مطالعه کنید: روش های دم آوری قهوه

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی

تجهیزات پخت پیتزا

انواع پیتزا

باکس خمیر

باکس خمیر پیتزا