نظافت رستوران

نظافت و بهداشت رستوران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که توسط برخی از آژانسهای خدماتی انجام می شود. رستورانداران می توانند با پرداخت هزینه به این آژانسها خدمات بهداشتی، نظافت و ضدعفونی دریافت کنند. یک رستوران تمیز و بهداشتی دارای فضای کاری امن و مطمئن و خطر کاهش آلودگی می باشد و در نتیجه مشتریان با خیال راحت وارد رستوران می شوند.

سرویس های نظافت و تمیزکاری آماده هستند تا برای نظافت آشپزخانه رستورانها خدمات ارائه دهند.

در ادامه نکات مفیدی برای استخدام سرویس تمیزکاری حرفه ای، مناسب با نیازتان آورده شده است.

  اهمیت تمیز نگه داشتن یک رستوران

همزمان که به خدمات بهداشتی و نظافت فکر می کنید به اهمیت آن نیز بیندیشید:

پیشگیری از شیوع بیماریهای عفونت زا: داشتن یک برنامه منظم برای تمیز کردن و پاکسازی می تواند از سرایت بیماری های عفونی مانند ویروس کرونا، نورو ویروس و آنفلوانزا جلوگیری کند.

برداشت اول: اگر فضای جلوی رستوران کثیف باشد تصور می شود بقیه فضای رستوران هم کثیف یا غیر بهداشتی باشد. اولین برداشت باعث می شود مشتری ها بدون امتحان غذا، هرگز وارد رستوران نشوند.

بازرسی های بهداشتی: فضای آشپزخانه و سرویس دهی غیر بهداشتی منجر به رشد باکتری های خطرناک می شود، که برای بازرسان بهداشتی بسیار مهم است. عدم رعایت موارد بهداشتی می تواند باعث از دست دادن مجوز کار شود.

احترام از طرف کارمندان: اگر محیط کار برای کارکنان تمیز و راحت نباشد، باعث عدم خشنودی و رضایت و بی احترامی از طرف کارکنان می شود.

انتقال آلودگی: اگر چربیهای روی هود و اطراف برداشته نشود آلودگی به راحتی به غذا انتقال می یابد.

محدودیتها و مزایای استخدام سرویس نظافت

قبل از اینکه سرویس نظافت  استخدام کنید مواردی هست که باید آنها را در نظر بگیرید. سرویس های نظافت که با رستورانها همکاری می کنند دقیقا می دانند که چگونه آن مکان را تمیز کنند. مثلا نظافت می تواند در حد تمیز کردن چند اتاق یا تمیزکاری به صورت عمیق هرماه انجام شود. نظافت سطوح ساعت ها وقت کارکنان را می گیرد، بنابراین استخدام سرویس نظافت به نفعتان است. با توجه به وسعت رستوران، تعداد اتاق ها و دفعاتی که می خواهید نظافت داشته باشید، سرویس نظافت می تواند هزینه بر باشد. اگر تعداد کارکنان برای تمیز کردن کم باشد باعث ایجاد تنبلی و رضایت خاطر از شرایط موجود می شود.  

 

نظافت رستوران

 

آیا بودجه کافی برای استخدام سرویس نظافت در اختیار دارید؟

برای شروع و ارائه سرویس، مسائل مالی مواردیست که باید آنها را در نظر بگیرید و برای سود و زیان این کار بهتر است با مشاوران مشورت کنید.

مبلغی که می خواهید برای سرویس نظافت اختصاص دهید بسیار متفاوت خواهد بود. برای کاهش هزینه ها، می توانید فضا و سطوح کمتر و ضروری تر را تمیز کنید. قیمتها بستگی به موقعیت مکانی، تعداد کارکنان، ابعاد رستوران و نظافت آشپزخانه، فرش یا پنجره دارد.

یک رستوران چه مواقع و به چه نوع خدماتی نیاز دارد؟

با توجه به بودجه و نیازتان برای نظافت برنامه ریزی کنید. آیا نظافت روزانه مانند جاروبرقی، گردگیری و تمیز کردن پنجره ها و درها ضروری است؟ یا تمیز کردن عمیقتر مانند شستشو و چربی زدایی؟ قبل از اینکه با کارشناسان تماس بگیرید خدمات مد نظرتان را شناسایی کنید. آشپزخانه، سرویس بهداشتی، لابی، سالن غذاخوری، پشت پیشخوان و بار، دفتر مدیریت، اتاق استراحت از جمله مکانهایی هستند که باید تمیز شوند. سالن غذاخوری شامل پنجره ها، دیوار، جاروبرقی، گردگیری، سطوح سخت، گوشه ها، چراغها و میز و صندلی می باشد.

در قسمت آشپزخانه نظافت شامل جارو، تی کشیدن و ماپ برای کف و برداشتن خرده ریزه ها از روی کانتر و میز آماده سازی، شستن دیوارها، نظافت هود و برداشتن زباله ها و شستشو و چربی زدایی از از تجهیزات پخت و پز و فیلترهاست.

در قسمت سرویس بهداشتی هم تی و ماپ کشیدن کف، برداشتن سطل زباله، قراردادن دستمال کاغذی و صابون و شستشوی سینک روشویی و توالت و اشیای روی کانتر.

  انتخاب و مصاحبه یک سرویس نظافت برای رستوران

بعد از اینکه تصمیم گرفتید نظافت رستوران را به سرویسهای خدماتی بسپرید نوبت به انتخاب یک خدمات خوب می رسد. برای انتخاب سرویس نظافت لازم است تا مصاحبه هایی مطرح شود. در روند مصاحبه در نظر داشته باشید که چقدر این کار برایتان اهمیت دارد و سعی کنید مواردی را انتخاب کنید که طبق استانداردهای شما عمل می کنند. سوالاتی که برای مصاحبه لازم است تا مطرح کنید از این قرار است، چه مدت مشغول این کار هستید؟ آیا مشتریانی دارید که بتوان با انها تماس گرفت؟ آیا همان افراد همیشه برای نظافت می آیند؟ چه کسانی قرار است این کار را انجام دهند؟ کارکنانتان تجربیاتی در نظافت تجهیزات دارند؟ و اینکه مجوز کار دارند؟ آیا بیمه هستند؟..  و سئوالاتی از این قبیل.

استخدام سرویس نظافت برای رستوران احساس خوشایند و امنیت هم برای کارکنان و هم برای مشتریان به همراه دارد. با کمی تحقیق می توانید سرویس مد نظرتان را پیدا کنید.

مترجم:مریم قنبری

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

چای و انواع دمنوش

چای، دمنوش و انواع آن

تابه وک

تابه وک و کاربرد آن

چاقو تیزکن

چاقو تیزکن

جای دستمال کاغذی

جای دستمال کاغذی

انواع زیتون - کیت لاین

روش های فرآوری انواع زیتون

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی