انواع قاشق چنگال

دغدغه انتخاب کارد و چنگال و خرید ست قاشق و چنگال سرو با راهنمای زیر برای رستوران ها ساده میشود. با مطالعه این راهنمای خرید، نکاتی راجع به قاشق و چنگال های تجاری خواهید آموخت که در تصمیم گیری درست در انتخاب بهترین و مناسب ترین مورد برای فضای مورد نظر به شما کمک خواهد کرد. دانستن اختلاف بین گونه های متنوع مهم است چرا که با تنوع قاشق و چنگال موجود در بازار تصمیم گیری سخت میشود. ما سعی کردیم با قرار دادن راهنمای مقایسه ای این تصمیم گیری را راحت تر سازیم. بنابراین میتوانید با مطالعه هر الگویی که ارائه میدهیم و مقایسه آن با انواع مشابه از سازنده های دیگر، ست قاشق و چنگال جدید خود را انتخاب کنید.

 

کیفیت قاشق و کارد و چنگال ها: ۱۰-۱۸ در مقایسه با ۰-۱۸ و یا ۰-۱۳

ست های استیل ضد زنگ در سه کیفیت در دسترس هستند:

  • ۱۰-۱۸،
  • ۰-۱۸ و
  • ۰-۱۳

احتمال دارد که به کیفیت ۸-۱۸ هم برخورد کنید که در واقع  مشابه استیل ضد زنگ کیفیت ۱۰-۱۸ می باشد. این طراحی ها به درصد کروم و نیکل موجود در آلیاژ استیل ضد زنگ اشاره دارد. کروم در استیل ضد زنگ به منظور دوام بیشتر و مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی استفاده میشود، در حالی که نیکل به منظور جلا و درخشندگی بیشتر استفاده می شود.

 

۱۸-۱۰ (استیل ضد زنگ ۳۰۴) = حاوی ۱۸٪ کروم و ۱۰٪ نیکل

۱۸-۰ (استیل ضد زنگ ۴۲۰) = حاوی ۱۸٪ کروم و ۰٪ نیکل

۱۳-۰ (استیل ضد زنگ ۴۱۰) = حاوی ۱۳٪ کروم و ۰٪ نیکل

 

کیت لاین - کارد و چنگال

 

خرید کارد و چنگال

عموما کارد غذاخوری و کارد دسر با استیل ضد زنگ ۰-۱۳ ساخته میشوند. این استیل جهت تهیه تیغه به منظور ساخت سطح برش تیز ایده آل است در حالی که همچنان خاصیت مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی را دارد.

ست هایی که آلیاژ ۰-۱۸ دارند مغناطیسی هستند، به طوری که آنها را انتخاب مناسبی برای بازیابی کسب و کارتان میکند.

به یاد داشته باشید که نوع این مواد، ارتباطی به ضخامت یا قطر قاشق و چنگال ندارد بلکه تعیین کننده وزن آنهاست. هرچه این مقیاس بالاتر باشد، ضخامت و وزن ست بیشتر میشود.

 

کارد و چنگال

 

آلیاژ ۱۰-۱۸ در مقایسه با ۰-۱۸

۱۸-۱۰ براق صیقلی است، در برابر زنگ زدگی مقاوم است و ساختار مستحکمی دارد.

۱۸-۰ براق است. نیکل ندارد. مقرون به صرفه است.

وزن ست قاشق و کارد و چنگال

ست های با وزن کمتر، سبک ترین ست رومیزی اند، این دسته عمدتا با وزن سبک نامیده میشوند و معمولا راحت در دست جای میگیرند و در کافه ها و مدارس و موسسات دیگر مورد استفاده قرار میگیرند.

ست های با وزن متوسط (نیمه سنگین): از ست های سبک بادوام تر هستند، به راحتی خم نمیشوند و برای پذیرایی بی نقص ساخته شده اند. معمولا در رستورانهای Casual dining یا فست فودهای معمولی استفاده میشود.

ست های سنگین با وزن مضاعف: به عنوان درجه برتر ست قاشق و چنگال، ست های سنگین سطح بالایی از کیفیت را همراه دارند که در بیشتر رستوران ها و هتل های خوب میتوان دید. در مقایسه با ست های سبک یا نیمه سنگین در دستان شما بسیار محکم هستند و خم کردن آن کار خیلی سختی است.

 

خرید قاشق و چنگال

کارد و چنگال - کیت لاین

 

انواع قاشق و چنگال 

پس از کیفیت و وزن ست ها گام بعدی در واقع تشخیص این است که هرکدام از اجزاء این ست برای کدام وعده یا غذا استفاده میشود. سایزها و انواع مختلف قاشق، چنگال یا کارد در ادامه معرفی شده اند.

قاشق چای خوری: این قاشق برای مصارف متنوعی از قهوه و چای تا دسر و میان وعده مورد استفاده قرار میگیرد. زمانی که اسم قاشق به گوشتان میرسد شاید تصویر این قاشق باشد.

قاشق دسر: در سایز و شکل بسیار شبیه قاشق سوپ میباشد (معمولا بزرگتر از قاشق چای خوری است). قسمت کاسه ای آن بیضی و گود و کمی عریض است.

قاشق غذاخوری: از نظر شکل شبیه قاشق چای خوری معمولی است اما با اندازه ای بزرگتر. قاشق های غذاخوری اساسا هنگام سرو غذا ها در ظروف و کاسه های وسط میز چیده میشوند.

قاشق سوپ خوری: قسمت کاسه ای عریض تر و گودتر و با شکل بیضی مشخص تری نسبت به قاشق غذاخوری میباشد بنابراین مایع بیشتری میتواند نگه دارد.

قاشق فنجان : از نظر شکل بسیار شبیه قاشق چای خوری استاندارد است با دسته ای بلندتر و قسمت کاسه ای به نسبت کوچتر که برای هم زدن قهوه ای که در حجم کم سرو میشود (مانند اسپرسو و کاپوچینو) بکار میرود .

قاشق سرو خورشت: نوع دیگری از قاشق سوپ خوری است. به طور کلی کوچکتر از قاشق سوپ خوری معمول است و قسمت کاسه ای شکل گردی دارد.

قاشق شربت: دسته بلند و باریکی دارد و قسمت کاسه ای آن بیضی شکل وکوچک است. برای هم زدن نوشیدنی هایی که ظرف بلندی دارند مانند میلک شیک ها و نوشیدنی هایی که یخ شناور دارند عالی است.

قاشق مرکبات: بسیار شبیه قاشق چای خوری طراحی شده است اما ویژگی آن قسمت کاسه ای بلندتر و دندانه دار و سخت میباشد که به راحتی میوه را از پوسته آن جدا میکند. این قاشق برای مرکبات و طالبی مناسب است.

چنگال غذاخوری: بخشی از هر ست معمولی و سنتی است. معمولا برای وعده های اصلی و  در رستورانهایی که وعده های غذایی با فاصله کم و سریع سرو میکنند مورد استفاده قرار میگیرد، ممکن است تنها چنگال مورد استفاده باشد. بیشتر آنها چهار دندانه دارند و تعدادی هم بسته به نوع طراحی آنها دارای سه دندانه میباشد.

 

کارد و چنگال - کیت لاین

 

کارد و چنگال کوکتل / صدف: این چنگال کوچک مناسب پیش غذاهای کوچک مثل تکه های پنیر، زیتون وصدف میباشد.

چنگال دسر: چنگال دسر و سالاد گاها به جای یکدیگر استفاده میشوند هرچند که چنگال دسر کوچکتر و باریکتر از چنگال سالاد است، معمولا برای دسرهایی چون کیک و پای استفاده میشود.

چنگال سالاد: کوچکتر از چنگال غذاخوری سنتی است و بیشتر اوقات برای خوردن سالادها و تکه های میوه استفاده میشود.

چنگال غذا خوری اروپایی: از نظر اندازه بزرگتر و از نظر وزن سنگین تر از چنگال غذاخوری سنتی است. معمولا برای موقعیت های رسمی استفاده میشود و در رستوران های مجلل و گرانقیمت یافت میشود.

چنگال حلزون : دارای دو دندانه بلند است و اصولا برای درآوردن گوشت داخل پوسته حلزون بکار میرود.

کارد غذاخوری اروپایی: این کارد تقریبا سه برابر بزرگتر و سنگین تر از کارد غذاخوری معمولی است. معمولا برای موقعیت های رسمی و در رستورانهای مجلل و گرانقیمت یافت میشود.

خرید کارد و چنگال

 

کارد و چنگال - کیت لاین

 

کارد و چنگال غذاخوری: نوک گرد و تیغه بلندتری از کارد کره دارد. برای برش غذاهای سفت مثل سبزیجات و گوشت های نرم استفاده میشود و یکی از اجزاء پرکاربرد ست های قاشق و چنگال میز غذاخوری میباشد.

کارد کره: دارای لبه تیغه کشیده و باریک و نوک گرد میباشد. این طراحی برای پخش کردن کره و مربا روی غذاهای نرم مثل رولت ، مافین و نان های تست مناسب میباشد.

کاردک کره: معمولا کوچکترین کارد در ست میباشد، ویژگی آن نوک گرد و تیغه تخت آن میباشد. جهت پخش کردن کره، ژله و روکش های دیگر استفاده میشود.

 

چنگال دسر خوری

 

نگه داری و مراقبت از ست های کارد و چنگال استیل ضد زنگ

با رعایت نکات زیر ست های استیل کارد و چنگال عمر طولانی تر و ظاهر بهتری خواهند داشت:

  • تمام باقیمانده مواد غذایی را از آنها پاک کنید.
  • چیدمان و جابجایی را به درستی انجام دهید. پیشنهاد مناسب در چیدن اجزاء ست در محفظه شست و شوی ماشین ظرفشویی این است که تیغه و دندانه ها و قسمت کاسه ای قاشق ها به سمت پایین باشند.
  • حدود ۲۰ دقیقه اجزاء ست را خیس کنید. از پودرهای شست وشوی مناسب استفاده کنید که دارای ذرات نفوذپذیر و اشباع برای تاثیر بیشتر باشند.

*به یاد داشته باشید پس از مدتی پودر شست وشو را عوض کنید در غیر اینصورت تاثیر مواد شیمیایی بر باقیمانده غذا کم خواهد شد.

  • مانند همه استیل ها، سختی آب و غلظت بالای کلراید نهایتا ساختار محافظت شده آن را تخریب میکند. تازمانی که عمل خیس کردن و شست وشو و آبکشی ماشین ظرفشویی به درستی انجام شود، شوینده های قوی و ضدعفونی کننده ها به آنها آسیب نمیرسانند.
  • برای اطمینان از اینکه ست رومیزی شما همیشه خوب به نظر می آید پس از شست و شو بلافاصله با یک دستمال میکروفایبر کاملا خشک و لکه ها را پاک کنید.

مترجم: فاطمه اسماعیلی

 

بیشتر مطالعه کنید: با لوازم بار سرد آشنا شوید

 

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی

تجهیزات پخت پیتزا

انواع پیتزا

باکس خمیر

باکس خمیر پیتزا