اگر شما صاحب یک رستوران بیرونبر، کترینگ و... هستید، لازم است تا ظروف غذاخوری یکبار مصرف قابل بازیافت و بی ضرر را برای همه مشتریان و مهمانان خود فراهم کنید.

ظروف غذاخوری یکبار مصرف و دلایل استفاده از آن: از آنجایی که بیشتر مصرف کنندگان وفادار، خواستار آثار کمتری از مواد مضر در رستوران‌های زنجیره‌ای و محلی و فست فودها می‌باشند، صنعت خدمات غذایی شدیدا بر رشد و پیشرفت محصولات یکبارمصرف گیاهی تمرکز کرده است. تشکیل یک جایگاه بادوام و سازگار با طبیعت یک استاندارد جدید است نه یک موقعیت مناسب برای بازاریابی. اگر شما صاحب یک رستوران بیرونبر، کترینگ، فودتراک و یا برگزار کننده مهمانی و مراسم هستید، لازم است تا محصولات یکبارمصرف قابل بازیافت و بی ضرر را برای همه مشتریان و مهمانان فراهم کنید. از بشقاب یکبارمصرف و کاسه یکبارمصرف تا دیس یکبارمصرف و سینی‌ها و هر آنچه که برای پیشرفت بازار رو به رشد جهت گیاهی کردن محصولات یکبارمصرف لازم است.

استفاده از ظروف غداخوری یکبار مصرف قابل بازیافت و بی ضرر

وقتی به ماندنی شدن در صنعت خوراک فکر میکنید، عموما اولین آیتم که به ذهنتان خطور میکند، منبع تهیه مواد غذایی است. ممکن است از خودتان بپرسید آیا این تخم مرغ‌ها از مرغ‌های بدون قفس تولید میشوند؟ آیا این گوشت گاو از گاوهایی است که بخشی از روز را آزاد در طبیعت می‌چرخند؟ آیا این میوه‌ها و سبزیجات تاییدیه ارگانیک دارند؟ و نیز ممکن است سوالات متفاوتی در ادامه کار در حین تهیه غذا بوجود آید.

هرچند، لازم است در نظر داشته باشید که ظروف غذاخوری برای سرو غذا مناسب باشند اما محصولات یکبارمصرف قدیمی شهرت خوبی در سال‌های اخیر کسب نکرده و زباله‌های زیادی را در سطح کشور مدفون کرده اند. با توجه به این واقعیت که صدها سال طول میکشد تا ظروف یکبارمصرف تجزیه شوند، بسیاری از مراکز سعی دارند تا از مصرف محصولات یکبارمصرف قدیمی خودداری کنند. خوشبختانه، امروزه سازندگان ظروف غذایی به دنبال فرصتی هستند تا محصولات بیشتری برای حامیان محیط زیست تولید کنند. در ادامه لازم است درباره محصولات یکبارمصرف گیاهی که بهتر از ظروف غذا خوری یکبارمصرف قدیمی است بیشتر بدانیم.

مجوز محیط زیست در خدمات غذایی

لازم است بدانید که تمامی محصولات یکبارمصرف موجود در این مقاله با قابلیت بازیافت، دارای تاییدیه و مجوز میباشند.

ظروف یکبار مصرف بامبو قابل بازیافت

از محصولات قابل اعتماد بامبو، بشقاب، چنگال، چاقو و قاشق را پیشنهاد می‌کنیم، که صد درصد از بامبوی ارگانیک تایید شده ساخته شده باشند و هر یک از این ظروف یکبار مصرف بامبو می‌تواند قابلیت تجزیه پذیری، بازیافت، و مجوز سازمان غذا و دارو را داشته باشد. هر کدام از محصولات باید از نظر شیمیایی دارای ضمانت بوده و در آن سفید کننده و یا رنگ به کار نرفته باشد. با توجه به اینکه ظروف یکبارمصرف بامبو به ماندگاری طولانی مدت معروفند حتی با سخت‌ ترین فشارها خمیده یا شکسته نمی‌شوند و خیال شما نیز از این بابت راحت خواهد بود.

ظروف یکبار مصرف چوبی تجزیه پذیر و قابل بازیافت

اکثر ظروف یکبار مصرف چوبی دارای تاییدیه چوب توس جامد FSC با توجه به قدرت شکنندگی در کمتر از ۸۰ روز برای بازیافت صنعتی آسان می‌باشد. چوب توس به عنوان چوب محکمی شناخته شده که لبه‌‌‌های آن کاملا صاف می‌باشد، بنابراین لازم نیست نگران شکاف‌ها و درزها و طعم چوب در غذا باشید. استفاده از ظروف چوبی یکبارمصرف قابل بازیافت برای سرویس کامل غذاخوری یا نمونه‌های تست غذا در محل کار، نانوایی، بستنی فروشی، یا کافه‌ها توصیه می‌شود.

برگ‌های نخل دوستدار محیط زیست

ظروف یکبار مصرف ساخته شده از برگ درخت نخل شما را با یک انتخاب زیبا و کاربردی مواجه می‌کند. فروشندگان محصولات اکو ژیکو Eco-gecko قصد دارند محصولات جذاب و ماندگاری تولید کنند. برگ‌های درخت نخل محصول جانبی درخت‌های نخل می‌باشند و اگر این برگ‌ها به عنوان منبع تجدیدپذیر برای ساختن ظروف یکبار مصرف بکار نروند، احتمال زیاد جمع آوری و سوزانده می‌شوند. پس برای ظروف یکبار مصرف کاغذی از آن ها استفاده می‌شود.

ظروف غذاخوری یکبار مصرف باگاس یا تفاله نیشکر

این ظروف یکبار مصرف باگاس یا تفاله نیشکر دارای ظاهری شفاف و تازه می‌باشد و از نظر اقتصادی جایگزین دیگری برای ظروف یکبارمصرف قدیمی و غیرقابل تجزیه می‌باشد. می‌توانید کافه تریا یا فود کورت خود را کاملا گیاهی کنید. محصولات تفاله نیشکر یا باگاس از ترکیبی از جنس بامبو و تفاله نیشکر ساخته شده است. باگاس محصول جانبی فیبر نیشکر است که بعد از فشردن عصاره نیشکر بجا می‌ماند. محصولات یکبارمصرف باگاس آستانه گرمای بالایی دارند. حتی می‌توان درجه مایکروویو را تا ۲۰۰ درجه فارنهایت بالا برد و برای گرم کردن مجدد استفاده کرد!

مقوای ضخیم قابل بازیافت

مقوای ضخیم گزینه دیگری از ظروف یکبارمصرف در تهیه غذا، اغذیه فروشی، کافه، یا فست فود برای دوستداران محیط زیست است! این محصول صد درصد از مقوایی که در آن از مواد شیمیایی روشن کننده به کار نرفته، ساخته شده است. بشقاب‌های مقوایی یکبارمصرف لایه و روکش اضافی دارند که سبب مقاومت در مقابل شکستن و نشت آنها می‌شود. برخلاف سایر بشقاب‌های یکبارمصرف دارای پوشش پلاستیکی که هرگز نمی‌شکنند بشقاب‌های یکبارمصرف مقوایی دارای سیلیکون طبیعی هستند که از بین می‌رود و مطمئن باشید که این بشقاب مقوایی قابل بازیافت است.

ظروف غذاخوری یکبار مصرف قابل بازیافت پلی پروپیلن

شرکت WNA Comet یک محصول یکبارمصرف پلاستیکی برای دوستداران محیط زیست و مشتریانی که به دنبال بشقاب‌های یکبارمصرف پلاستیکی قدیمی هستند تولید کرده است! این محصول با مجوز FDA (سازمان دارو و غذا) و مواد پلی پروپیلن ساخته شده است، این بشقاب‌ها دارای ترکیب مواد اضافی خاصی می‌باشد که باعث تخریب و بازیافت در محیط زیست می‌گردد. اگرچه برای شکستن آنها زمان و محدودیت‌هایی لازم است تا فرایند کمپوست شدن صورت گیرد اما می‌توانند از طریق سایر محصولات پلی پروپیلن بازیافت شوند. همچنین می‌توان با ظروف یکبارمصرف پلی پروپیلن غذا را در مایکرویو مجددا گرم کرد که مخصوص کترینگ یا ارسال غذا می‌باشد.

دستمال سفره های مقوایی بلیچ (که طی فرایند شیمیایی سفید شده اند)

این دستمال‌ها صد درصد از مواد بازیافتی تشکیل شده و نسبت به سایر دستمال سفره‌ها با طبیعت و محیط سازگارترند. بیشتر آنها برای کمک به پیشرفت یک محیط باثبات و پایدار، ساخته شده اند. این دستمال سفره‌های بلیچ پس از استفاده، مواد شیمیایی سفید رنگ سمی آزاد نخواهد کرد و به آسانی بدون آلوده کردن زمین و آب مانند دستمال سفره‌های سنتی شیمیایی قابل بازیافت می‌تواند دور انداخته شود.

اکنون شما با مواد یکبارمصرف قابل بازیافت بیشتر آشنا شده اید، بهتر است تمامی محصولات دوستداران محیط زیست را بررسی کنید تا به شما در پیشرفت مراکز کاریتان کمک کند.

مترجم مریم قنبری

 

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

One thought on “ظروف غذاخوری یکبار مصرف

  1. در مورد ظروف کیاهی متاسفانه 70 درصد پلیمر و 30 درصد ذرت است
    پس تفاوتی چندان با ظروف دیگر یکبار مصرف ندارد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

چای و انواع دمنوش

چای، دمنوش و انواع آن

تابه وک

تابه وک و کاربرد آن

چاقو تیزکن

چاقو تیزکن

جای دستمال کاغذی

جای دستمال کاغذی

انواع زیتون - کیت لاین

روش های فرآوری انواع زیتون

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی