باکس خمیر

استفاده از باکس خمیر برای تازه نگه داشتن خمیر در پیتزا فروشی ها یا شیرینی فروشی ها ضروری است. این باکسهای چند منظوره برای به عمل آمدن مایه خمیر و نگهداری بافت تازه خمیر به کار می رود.

در باکس خمیر، چانه های خمیر هم سایز را می توانید قرار دهید و روی آن سلفون کشیده یا باکس آخر را خالی قرار دهید تا خمیر شما به مدت چند روز مرطوب و تازه بماند. هم چنین اماکن قرار گیری باکس ها روی هم، فضای کمی از شما اشغال می کند.

چرا به عمل آمدن خمیر اهمیت دارد؟

باکس خمیر جای مناسبی برای خنک شدن، استراحت و پف کردن خمیر قبل از پخت می باشد که به این مرحله به عمل آمدن خمیر می گویند. این حالت بعد از اینکه خمیرها را شکل دادند روی می دهد. در این مدت استراحت، حجم خمیر نیز بیشتر می شود. باکس خمیر چگونه به این روند کمک می کند؟ این باکس به کنترل دما و رطوبت کمک می کند و محیط مناسبی برای به عمل آمدن خمیر فراهم می آورد. در این حالت مایه خمیر یا مخمر بر روی طعم و بافت و مزه خمیر تاثیر می گذارد.

  • به عمل آمدن خمیر: در طول به عمل آمدن خمیر، مخمر، گاز دی اکسید کربن به صورت سوراخهای کوچک تولید کرده و از آن خارج می شود که باعث پف کردن خمیرمی شود.
  • طعم دهنده های ترکیبی: از آنجا که به مخمر موجود در خمیر، زمانی برای تخمیر شدن داده می شود، محصول نهایی با طعم های ترکیبی به دست می آید. طعم و مزه بدون شک یکی از عواملی است که باعث شکستن بافت خمیر و پوسته پوسته شدن نان و خمیر پیتزا می شود.
  • بافت جویدنی: برای تهیه نانی با بافت جویدنی مخمر، نشاسته را در خمیر در طی فرآیند به عمل آمدن مصرف می کند و پروتئین به جا می گذارد.

 جنس باکس خمیر

 اکنون که درباره به عمل آمدن خمیر اطلاعات لازم را کسب کردید وقت آن است که باکس خمیر مناسبی برای کارتان انتخاب کنید.

این نوع باکسها از جنس و مواد مختلفی مانند پلی پروپیلن، پلی کربنات، و تفلون ساخته شده اند.

  • باکس های آلومینیومی به شکل گرد نیز برای نگهداری خمیر استفاده می شود.
  • باکسهای پلی پروپیلن دارای فضای باز برای تماس با سطح غذا، مناسب برای دمای ۱۰- تا ۱۶۰ درجه فارنهایت، دارای مقاومت شیمیایی
  • باکسهای پلی کربنات دارای استحکام و حفظ شکل خمیر، مناسب برای دمای ۴۰- تا ۲۱۰ درجه فارنهایت، مقاوم در برابر اسید و روغن، قابل شستشو در ماشین ظرفشویی
  • باکسهای پلاستیکی ABS دارای وزن سبک و مقاوم در برابر فشار، مناسب برای دمای ۴- تا ۱۷۶درجه فارنهایت
  • باکسهای تفلون co-polymer دارای ساختار سنگین که طولانی مدت قابل استفاده است، قبل از شستشو نیاز به خیس خوردن ندارد، نچسب و قابل استفاده در ماشین ظرفشویی
  • باکسهای آلومینیومی دارای طراحی قرارگیری بر روی یکدیگر self-stacking ، مخصوص کارهای سنگین، به سرعت خنک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *