کیت لاین/سرویس ترجمه:پخت القایی چیست ؟ این روش پخت به دلیل سرعت ،امنیت و کارآمد بودن رشد چشم گیری دارد.شکل ساده ، ساختار و طراحی آن به گونه ایست که در کنار کارکرد داخلی موثر آن قدرت گرمایشی قوی ایجاد می کند ،ضمن اینکه در آشپزخانه فضای کمی را می گیرد که خروجی و تنوع را در هر دو افزایش می دهد.

نحوه عملکرد سیستم پخت القایی
پخت القایی به نسل جدید حرارتی که با استفاده از مغناطیس است، اشاره دارد. دستگاه های القایی از یک سری قطعات الکترونیکی و از یک سیم پیچی مسی بزرگ و نازک پوشیده شده که مقاومت مغناطیسی در ظروف مخصوص القایی ایجاد می کند.این مقاومت، گرما را در قسمت کف ظرف در خلاف سطحی که آشپز استفاده می کند، غذا را گرم می کند ،ایجاد می کند. بعد از اینکه غذا کامل پخت ، به راحتی ظرف خود را از روی اینداکشن بردارید، منبع گرما به سرعت قطع می شود و اینداکشن و ظرف هر دو خنک خواهند شد.

مزایای پخت القایی
اجاق های القایی 4 فایده مهم نسبت به اجاق های گازی و برقی معمولی دارند.
1- اجاق القایی سریع تر گرم میکند، این امکان را می دهد که پخت سریع تر انجام شود.
2- انتقال حرارت به تابه 84% موثر می باشد، برخلاف لوازم غیر القایی که 74% انتقال حرارت دارند، بنابراین مقدار بیشتری انرژی را می توانید ذخیره کنید.
3- از آنجایی که حرارت بصورت متمرکز در قسمت کف ظروف القایی می باشد ، اجاق القایی شعله یا المنت قرمزی ندارد که بابت آن نگران باشید.
4- هوای اطراف اجاق در حین پخت گرم نمی شود ، در نتیجه دمای محیط را پایین تر نگه می دارد.

چطور تجهیزات القایی را انتخاب کنید؟
زمانی که درباره یک اجاق القایی تحقیق می کنید چند سوال مهم است که باید از خود بپرسید:
اجاق القایی که نیاز دارید چه قدرتی داشته باشد؟ آیا یک اجاق القایی 1800 وات کارایی دارد یا نیاز به اجاقی کمی قوی تر دارید؟ به طور معمول می توانید اجاق تک شعله و چند شعله در رنج های 450 تا 5000 وات را پیدا کنید.
در صورتی که قدرت بیشتری بخواهید ، یک دستگاه چند شعله قوی انتخاب خوبی خواهد بود، اما سودمندی دستگاه تک شعله را به هیچ وجه دست کم نگیرید.
از دستگاه برای ارائه چه چیزی استفاده می کنید؟
در صورتی که یک بوفه را راه اندازی می کنید، میز اینداکشن بوفه را در نظر بگیرید، این کار به شما کمک می کند حین پخت در دمای ایمن ، انرژی را ذخیره کنید. اجاق های وک در رستوران های آسیایی ضرورت دارند و سوپ وارمرها انتخاب خوبی عملا برای هر سرویس غذایی استقرار یافته ای هستند. برای تنوع بیشتر ، اجاق های القایی استاندرد یا اجاق های شبکه ای ، انتخاب های مطمئنی هستند.

هربار چه مقدار غذا خواهید پخت؟
در صورتی که قصد دارید فقط از یک نوع تابه سرخ کردنی روی دستگاه خود استفاده کنید، احتمالا یک اجاق استاندارد تک شعله انتخاب بهتری خواهد بود. هرچند ، اگر شما دنبال حجم زیادی غذا داخل ظروف بزرگ باشید، دستگاه چند شعله با سطح بزرگ تر تشخیص بهتری خواهد بود که می توانید در هربار تعداد ظروف بیشتری را در معرض حرارت قرار دهید. همچنین برای داشتن فضای بیشتر روی کانترها می توانید از دستگاه های پله ای استفاده کنید.

دستگاه رو کار نیاز دارید یا تو کار؟
اجاق های القایی روی کانتری که رایج تر هستند. طراحی آنها به گونه ای است که صفحه کنترلی روبرو است ، مشخصه های زیادی ندارند، ساختارش به راحتی قابل تمیز کردن است. همچنین مقرون به صرفه تر بودن آن ها ، به یک بخش ماندگار جهت راه اندازی و یا بزرگتر به نظر رسیدن فضا بدون گسترش آن کمک می کند.
دستگاه های تو کار که هم بصورت دو تکه و هم سه تکه با صفحه کنترل های مجزا از قسمت پخت و پز طراحی می شوند.
این دستگاه ها باید مانند دستگاه های روکانتری ، روی سطح صاف نصب شوند و کنترل پنل ها هم به همین شکل نصب شوند. سطح صاف و صیقلی این دستگاه ها ، آنها را برای ارائه دادن منظره ای صیقلی و مدرن در خانه میسازند.

ظروف پخت القایی مناسب
به طور معمول ، ظروف پخت القایی از موادی با درصدی از آهن مثل چدن ، چدن لعاب دار و چند نوع استیل ضد زنگ ساخته شده است. به یاد داشته باشید که آلومینیوم ، مس و یا شیشه ، سه ماده ای هستند که روی تجهیزات القایی کار نمی کنند، مگر اینکه لایه ای از مواد مغناطیسی در قسمتی از کف آن استفاده شده باشد. در صورتی که در مورد مواد قسمت انتهایی ظروف اطمینان ندارید، به سادگی یک آهنربا را در قسمت انتهایی آن قرار دهید. اگر آهنربا چسبید، روی اجاق القایی کار خواهد کرد. اگر نچسبید ، باید برای آن جایگزین پیدا کنید.

مترجم :فاطمه اسماعیلی

*** تمامی مطالب متعلق به سایت کیت لاین است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی

تجهیزات پخت پیتزا

انواع پیتزا

باکس خمیر

باکس خمیر پیتزا