انواع سینی رستورانی

اجرای نمایش برای پذیرایی غذا با استفاده از سینی در رستوران نوعی هنر است که پیشخدمتهای با استعداد و دارای تعادل آن را به نمایش می گذارند. در رستورانها و کافه ها پیشخدمتهایی را می بینید که با داشتن حفظ تعادل سینی های غذا را به راحتی در میان جمعیت حمل و جابجا می کنند. صاحبان رستوران باید دوره های آموزشی برای پیشخدمتها در نظر بگیرند. در صنعت غذا و آشامیدنی استفاده از سینی پذیرایی در اولویت است و ارائه خدمات با سینی رو به افزایش است. سبک خدماتی که رستورانها ارائه می دهند تا حدی به نقش و نگار و محیط اطراف آن بستگی دارد. برخی رستورانها به پیشخدمتها آزادی عمل می دهند و در برخی رستورانها باید طبق دستورالعمل عمل کنند. کاربردها سینی را در ادامه در مجله کیت لاین بخوانید.

کاربرد سینی های مختلف در سرویس رستوران 

استفاده از سینی در رستوران هم برای راحتی کار و هم برای رعایت بهداشت ضروری است. پیشخدمت باید بازوی قوی و تعادل بالا در حمل مواد غذایی و نوشیدنی در سینی را داشته باشد. استفاده از سینی باعث می شود پیشخدمت کمتر به آشپزخانه رفت و آمد کند. رمز موفقیت در خدمات غذایی ارزیابی عوامل بهداشتی و ایمنی است که باید تغییراتی در آن اعمال شود.

 

انواع سینی رستورانی

 

روش و نوع انتخاب یک سینی مناسب، به زمان و تمرین نیاز داشت. بسیاری از وسایل مانند بطری و لیوان بسیار سنگین بوده و حفظ تعادل آنها نیز دشوار بود. پس از آنکه نوع و مدل سینی مناسب انتخاب شد، یکی از مهمترین ابزار یک رستوران به حساب می آید. سینی ها در ابعاد و سبکهای مختلف و کاربری خاص طراحی و تولید شده اند. در رستورانهای درجه یک از سینی سرویس برای پذیرایی از مهمانان استفاده می شود. سینی سمبل زیبایی و ظاهر آراسته یک رستوران به حساب می آید. در این رستوران ها پیشخدمت یک پایه برای قرار دادن سینی روی ان دارد که به استند سینی معروف است.

برای کسانی که در صنعت تهیه غذا و رستوران فعالیت می کنند، سرویس سینی از اهمیت بالایی برخوردار است. سرو به کمک سینی به روشهای مختلفی انجام می شود از جمله حمل غذا و نوشیدنی از یک مکان به مکان دیگر و همچنین امکان ارائه در اندازه و مقادیر لازم. برخی از رستورانها از سینی های پذیرایی برای نگهداری ظروف سرو رستورانی استفاده می کنند و برخی هم برای سرو غذا. مطمئنا؛ سینی های پذیرایی نقش مهمی در صنایع خدمات غذایی دارند.

برای انتخاب سینی پذیرایی یک رستوران باید به رنگ و اندازه و جنس سینی ها توجه کنید. می توانید از برندهای مختلف با توجه به نیازتان انتخاب کنید. باید ابعاد و جنس سینی ها طوری باشد که پیشخدمت بتواند به راحتی آن را در بین شلوغی رستوران حمل کند و از بین درب ها به راحتی عبور کند. اگر ابعاد سینی خیلی بزرگ باشد، پیشخدمت با دشواری و احتمال ریختن و برخورد مواجه می شود.

 

انواع سینی رستورانی

 

سینی های سرو باید شیک و دارای طرح زیبا باشد تا غذا را با جلوه بهتری نشان دهد. نکته دیگری که باید درباره سینی بدانید استحکام و جنس آن است. برخی از سینی ها دارای سطوح ضد سر هستند. جنس سینی ها می تواند استیل، چوبی، پلی پروپیلن و یا آلومینیومی باشد. از سینی ضد سُر برای سرو نوشیدنی و لیوان های بلند استفاده می شود که در حین حرکت لیوان ها تکان نخورند.

سینی سرویس نه تنها باید زیبا به نظر برسد بلکه باید کاربردی نیز باشد. برخی از سینی های پذیرایی فقط برای نوشیدنی کاربرد دارند، اغلب دارای یک لایه لاستیکی می باشند تا مانع از ریخته شدن مایعات شود.

علاوه بر سینی های پذیرایی استاندارد، سینی مخصوص بوفه و بشقاب های مخصوصی نیز وجود دارد که اغلب مورد استفاده قرار می گیرند. داشتن یک راهنما و دستورالعمل برای نحوه استفاده از سینی ها لازم است. این دستورالعمل ها ممکن است براساس نوع مشتریان باشد مثلا در یک ضیافت برای بزرگسالان و یک مهمانی برای کودکان خردسال باید انواع و اندازه های مختلف سینی پذیرایی را داشته باشید.

نکته آخر اینکه در تصمیم گیری برای انتخاب یک سینی، باید با همه دستورالعملها و نحوه استفاده و کاربرد در موارد مختلف، نحوه ارائه و تزئین و نمایش غذا آشنا باشید. غذا باید در سینی به گونه ای تزئین شود تا جلب توجه نماید با انتخاب یک سینی مناسب از نحوه پذیرایی خود مطمئن خواهید شد.

مترجم: مریم قنبری

بیشتر مطالعه کنید: با انواع تجهیزات رستوران آشنا شوید 

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

رستوران موسیقی زنده

موزیک زنده در رستوران

جای دستمال کاغذی

جای دستمال کاغذی

انواع زیتون - کیت لاین

روش های فرآوری انواع زیتون

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی

تجهیزات پخت پیتزا

انواع پیتزا

باکس خمیر

باکس خمیر پیتزا