قهوه ساز V60

تهیه قهوه با وی ۶۰ یا V60  توسط یک شرکت ژاپنی به نام Hario به بازار معرفی شد و به سرعت به یکی از محصولات پرطرفدار تبدیل گردید. شکل V ظرف (زاویه ۶۰ درجه) از داخل دارای دندانه های مارپیچی است که به تخلیه قهوه از دو طرف کمک می کند.

همان طور که گفته شد قهوه ساز V60 هاریو یکی از پرطرفدارترین روش های قطره ای می‌باشد . تکنولوژی نهفته در آن بسیار ساده است  و در یک فیلترینگ دستی با فیلتر کاغذی ، دانه آسیاب شده ، آب داغ و یک قوری برای سرو قهوه خلاصه شده است . ولی قهوه خروجی آن بسیار مطلوب و مطبوع است .

هاریو وی ۶۰ یک ابزار دم آوری قهوه، ظریف و ساده است ، مناسب برای کسانی که دوست دارند انواع خصوصیات دانه قهوه خود را استخراج کنند. این ابزار به شما امکان کنترل کامل بر روی عطر و طعم نهایی قهوه را می دهد البته این موضوع به دان قهوه و ویژگی های هر دانه نیز مرتبط است. 

نحوه تهیه قهوه با وی ۶۰ یا دم آوری قهوه V60 


برای تهیه قهوه با این ابزار شیوه ها و سلیقه های متفاوتی وجود دارد، ابتدا یکی از آنها را مورد بررسی قرار می دهیم و سپس روش های دیگر را به طور مختصر ارائه می کنیم. در این روش ۳ دقیقه زمان لازم داریم که بعد از آن ۲۸۴ گرم قهوه ربستا یا قهوه عربیکا در فنجان داریم.

کتری را بجوشانید و اجازه دهید یک دقیقه استراحت کند. فیلتر کاغذی را در V60 قرار دهید و  با آب گرم آن را خیس کنید تا بوی کاغذ از بین برود. یک اسکوپ یا یک پیمانه پودر قهوه با آسیاب مدیوم، درون فیلتر اضافه کنید. آب گرم را به صورت دورانی بر روی قهوه بریزید. سی ثانیه صبر کنید تا گازهای آن خارج شود.

خارج شدن حبابهای دی اکسید کربن نشان می دهد که قهوه ها تازه هستند این گازها به صورت طبیعی از قهوه نمی توانند خارج شوند. بعد از دو دقیقه آب را به آرامی اضافه کنید تا فنجان پر شود. این نوع  دم اوری قهوه برای علاقمندان به قهوه غلیظ و خوش طعم دلپذیر و خوشایند است.

تهیه قهوه با وی ۶۰

 

بیشتر مطالعه کنید: دم کردن قهوه با ایروپرس چگونه است؟

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی

تجهیزات پخت پیتزا

انواع پیتزا

باکس خمیر

باکس خمیر پیتزا