انواع رست قهوه

هیچ نوشیدنی گرمی پر طرفدارتر و محبوب تر از قهوه، که باعث نشاط صبحگاهی و سرحالی شود یا به عنوان یک دسر آخر شب استفاده بشود در دنیا وجود ندارد. در واقع، آخرین تحقیقات نشان میدهد که در حدود ۵۴ درصد از مردم بالای ۱۸ سال امریکا حداقل یک فنجان قهوه در روز مینوشند.

 هرچند که قهوه ها به یک شکل تولید نمیشوند و انواع مختلفی از قهوه با تنوع در رنگ، طعم، رست و میزان کافئین وجود دارد اما همگی با زدن یک دکمه در دستگاه اتومات قهوه قابل دسترس هستند که همین دسترسی آسان میتواند انتخاب را بسیار مشکل کند. در اینجا علاوه بر ذکر نکاتی مهم راجع به تفاوت در انواع رست قهوه، به توضیح مراحل رست کردن آن نیز میپردازیم، تا به افرادی که به دنبال بهترین انتخاب هستند کمک شود.

دانه قهوه یا قهوه آسیاب شده

موضوع بسیار مهمی که باید در نظر گرفته شود جدا از تفاوت های رست کردن قهوه، تفاوت بین دانه قهوه خام و قهوه آسیاب شده میباشد. بزرگترین مزیت قهوه های آسیاب شده راحتی پروسه آماده سازی این قهوه است که نیاز به زحمت کمی دارد، حتی در سریع ترین مکان های سرویس دهی این نوع قهوه در کمترین زمان قابل دم شدن هست. از طرف دیگر، قهوه آسیاب نشده میتوانند طعم واقعی و تازگی قهوه را برای مشتریان و تجربه جالب آسیاب کردن قهوه را برای باریستاها به همراه داشته باشد. آسیاب قهوه هم به صورت دستی و هم با استفاده از ابزارهای مجهز آسیاب قهوه به راحتی انجام میشود. با استفاده از تکنیک درست، آسیاب و رست کردن قهوه در کوتاه ترین زمان ممکن قابل انجام است. هر دو نوع قهوه فارغ از نوع رست یا اندازه قهوه، گزینه های قابل اعتمادی برای شما میتوانند باشند.

انواع دانه قهوه

دو نوع دانه قهوه در سطح جهان به صورت تجاری کشت میشود. قهوه عربیکا و قهوه روبوستا که تفاوت آنها جدا از طعم و قیمت، در مناطق کشت آنهاست. دانستن تفاوت میان دانه های قهوه از آنجاییکه طعمشان کاملا متفاوت است در هنگام انتخاب قهوه تان بسیار مهم میباشد.

عربیکا

در هنگام رست، دانه های عربیکا طعم ملایم و معطری دارند و دارای میزان اسیدیته بالاتری هستند. این نوع دانه قهوه نیاز به یک آب و هوای بسیار گرمسیری همراه با نور زیاد، خاک حاصلخیز و رطوبت دارد که عموما ارتفاعات دارای چنین ویژگی هستند و مناسب کشت این نوع قهوه میباشند. از آنجاییکه که کشت این نوع دانه بسیار سخت میباشد، در مقایسه با دانه های روبوستا بسیار گرانتر میباشند و هزینه کشت بسیار بالایی دارند. بیشتر دانه های قهوه عربیکا در افریقا و آمریکای لاتین کشت میشود.

روبوستا

از آنجاییکه طعم دانه های قهوه روبوستا در مقایسه با عربیکا قویتر، تلخ تر، تندتر میباشد ارزش کمتری نسبت به دانه های عربیکا دارند. همچنین کافئین موجود در دانه های این قهوه نسبت به دانه های عربیکا تقربیا دوبرابر میباشد در نتیجه نسبت به آفت های گیاهی و حیوانی مقاومت بیشتری دارند چون کافئین مانند یک آفت کش در گیاهان عمل میکند. همچنین دانه های روبوستا مقاومت بیشتری نسبت به تغییرات آب و هوایی شدیدتر و ارتفاعات کم دارند، بنابراین با هزینه بسیارکمتر قابلیت کشت و تولید را دارند. به خاطر قیمت پایین آن، بیشترین قهوه ای که در فروشگاه ها به فروش میرسد از دانه های روبوستا میباشد.

انتخاب نوع قهوه تان

دانستن سفر از مزرعه تا فنجان بسیار جالب توجه است و به ما کمک بزرگی میکند تا در شناخت مواردی از قبیل خرید و یا کشت قهوه چه چیزهایی را مد نظرمان قرار بدهیم.

برای انتخاب انواع قهوه تان از ما کمک بگیرید.

 

مترجم شادان خسین خانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *