کیت لاین/سرویس ترجمه: در زمانه ای که ما همه چیز را امتیاز بندی می کنیم ، شاید باورش سخت باشد که بدانیم که هیچ امتیاز بندی تاکنون راجع به اینکه محبوب ترین فست فود ها کدام ها هستند صورت نگرفته است. اما این بدین معنی نیست که ما اطلاعات کافی برای تهیه این لیست نداریم.
برای این منظور سامانتا لیفر و نشریه ایت دیس (eatthis) از اطلاعات برندهای برتر جهانی فست فود استفاده کرده اند که بر اساس تعداد آیتم های بین المللی که دارند امتیازدهی شده اند، تا مشخص شود کدام آیتم از این رستوران های زنجیره ای، بیشتر محبوب و جهانی بوده است.
به کمک این اطلاعات آنها توانستند از میان برندهای زنجیره ای ذکر شده ، محبوب ترین آیتم ها را پیدا کنند و لیست خود را از محبوب ترین فست فودهای جهان شکل دهند به هرحال این کار به قدر کافی دقیق نیست، همچنین در این لیست غذاهایی وجود دارد که در آمریکا شناخته شده نیست، اما سایر نقاط جهان بسیار محبوب است.
۱- سیب زمینی سرخ شده در مک دونالد
مک دونالد با بیش از ۳۷۰۰۰ شعبه در سراسر جهان محبوب ترین برند فست فود زنجیره ای در دنیا است، اما محبوب ترین آیتم فروخته شده در مک دونالد سیب زمینی سرخ شده است که در تمام دنیا به فروش می رسد.

۲- بیگ مک در مک دونالد
از آنجایی که مک دونالد بسیار محبوب است ، دومین آیتم پرفروش بیگ مک در مک دونالد است. این ساندویچ در دهه ۱۹۶۰ عرضه شد و تاکنون بیش از ۵۵۰ میلیون بار تنها در آمریکا فروخته شده است.

 

 

۳- هپی میل در مک دونالد
هیچ امتیازدهی برای فست فودها بدون در نظر گرفتن هپی میل کامل نیست، این آیتم در دهه ۱۹۷۰ برای اولین بار برای کودکان جهان عرضه شد. از آنجایی ک تا قبل از آن در این صنعت غذایی برای کودکان در نظر گرفته نشده بود، این آیتم همیشه جز پرفروش ترین محصولات دنیاست و تخمین زده می شود که ۳.۶ میلیارد از این غذا در جهان فروخته شده است.

۴- مرغ کلاسیک در KFC
KFC بیش از ۲۰۰۰۰ شعبه در سرتاسر جهان دارد و هیچ چیز با مرغ کلاسیک آن که ترکیب ۱۱ نوع گیاه و اودیه است ، برابری نمی کند. بنابراین جای تعجب نیست که در سرتاسر دنیا بسیار محبوب است. در سال ۲۰۰۶ ، KFC بیش یک میلیارد عدد از این غذا فروخت .


۵- بی ام تی ایتالیایی در ساب وی

از آنجایی که در ساب وی ۳۸ میلیون گزینه برای ساندویچ وجود دارد ، کار سختی است که بخواهیم محبوب ترین آن را انتخاب کنیم. به هر حال با یک سرشماری کلی به نظر میاد که بی ام تی ایتالیایی محبوب ترین ساندویچ ساب وی است.

۶- پپرونی در پیتزا هات
پیتزا هات محبوب ترین برند پیتزافروشی زنجیره ای در آمریکاست که نزدیک به ۵۹۰۰ شعبه در جهان دارد . با توجه به یک پست فیس بوکی پیتزا هات در سال ۲۰۱۲ ، پپرونی محبوب ترین غذای آنجاست.

۷- یخ در بهشت ها وندی(Wendy)
وندی در حال حاضر در ۳۰ کشور جهان شعبه دارد و بیشتر به همبرگرهایش معروف است، اما یکی از پرطرفدارترین آیتم های آن یخ د بهشت شکلاتی آن است که در صدر جدول فروش آنجاست و هر سال ۳۰۰ میلیون عدد از آن فروخته می شود.

۸- هوپر در برگر کینگ
با این که برگر کینگ در بازار رقابت محبوبیت مک دونالد را ندارد اما همبرگر هوپر آن جزء پرفروش ترین هاست. این غذا شامل ۱۱۰ گرم گوشت گوساله است که با مایونز پوشیده شده ، و کاهو ، گوجه ، خیار شور، کچاپ و پیاز سایر مخلفات آن است. علاوه بر آمریکا برگر کینگ در ۶۹ کشور دیگر شعبه دارد و تخمین زده می شود هر ساله میلیون ها عدد هوپر بفروشد.

۹- تاکوی کرانچی در تاکوبل (Taco Bell)
تاکوبل با بیش از ۷۰۰۰ شعبه در سرتاسر جهان هر ساله بیش از ۲ میلیون مشتری دارد و تاکوی کرانچی آن جز پرفروش ترین محصولات آن در سال ۲۰۱۶ بوده است .

۱۰- وافل در Chick-Fil-A
با توجه به اطلاعات سایت آنجا، وافل بیشترین سفارش را در بین اقلام منوی آنجا داشته است. نکته جالب اینجاست که دستور پخت آن از سال ۱۹۸۵ تا کنون تغییر نکرده است.

۱۱- ساندویچ مرغ در Chick-Fil-A
این رستوران بخاطر اختراع ساندویچ های مرغ بدون استخوانش معروف است و این اصلا جای تعجب ندارد که این غذا در جهان بسیار پر طرفدار است. این ساندویچ در سال ۲۰۱۴ ، مبلغ ۳.۱ میلیون دلار در هر رستوران فروخته است .

۱۲- بستنی در Dairy Queen Blizzard
این مغازه با بیش از ۶۴۰۰ شعبه در آمریکا (۶۰۰ شعبه در تگزاس) به علاوه ۸۰۱ شعبه در دیگر کشورها یکی از اعضای این لیست است. در حالی که این مغازه سیب زمینی سرخ شده و انواع نوشیدنی هم سرو می کند ، بستنی آن بسیار محبوب است.

۱۳- Ebi Filet در مک دونالد ژاپن
در میان ۳۷۰۰۰ شعبه مک دونالد، ۳۰۰۰ تای آن در ژاپن هستند که بعد از آمریکا بیش ترین تعداد مک دونالد را دارد، و یکی از محبوب ترین آیتم های منوی آن McDonald Japan’s Ebi Filet است.

۱۴- ساندویچ میگو در کی اف سی چین
چین پر جمعیت ترین کشور جهان است و باور بکنید یا نه، کی اف سی قوی ترین برند جهانی آنجاست و ساندویچ میگوی آن بسیار پر طرفدار است.

۱۵- کریسپر در کی اف سی در هند
کی اف سی تاثیر زیادی در دومین کشور پر جمعیت جهان – هند – داشته است. در آنجا ساندویچی به اسم پوتیتو کریسپر (Potato Krisper) می توانید سفارش دهید که نوعی غذای گیاهی و بدون گوشت است.

مترجم: مهنوش حسنخانی

منبع: www.eatthis.com، نویسنده : سامانتا لفلر

 *** تمامی مطالب متعلق به سایت کیت لاین است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد***

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *