کیت لاین/سرویس ترجمه: در زمانه ای که ما همه چیز را امتیاز بندی می کنیم ، شاید باورش سخت باشد که بدانیم که هیچ امتیاز بندی تاکنون راجع به اینکه محبوب ترین فست فود ها کدام ها هستند صورت نگرفته است. اما این بدین معنی نیست که ما اطلاعات کافی برای تهیه این لیست نداریم.
برای این منظور سامانتا لیفر و نشریه ایت دیس (eatthis) از اطلاعات برندهای برتر جهانی فست فود استفاده کرده اند که بر اساس تعداد آیتم های بین المللی که دارند امتیازدهی شده اند، تا مشخص شود کدام آیتم از این رستوران های زنجیره ای، بیشتر محبوب و جهانی بوده است.
به کمک این اطلاعات آنها توانستند از میان برندهای زنجیره ای ذکر شده ، محبوب ترین آیتم ها را پیدا کنند و لیست خود را از محبوب ترین فست فودهای جهان شکل دهند به هرحال این کار به قدر کافی دقیق نیست، همچنین در این لیست غذاهایی وجود دارد که در آمریکا شناخته شده نیست، اما سایر نقاط جهان بسیار محبوب است.
1- سیب زمینی سرخ شده در مک دونالد
مک دونالد با بیش از 37000 شعبه در سراسر جهان محبوب ترین برند فست فود زنجیره ای در دنیا است، اما محبوب ترین آیتم فروخته شده در مک دونالد سیب زمینی سرخ شده است که در تمام دنیا به فروش می رسد.

2- بیگ مک در مک دونالد
از آنجایی که مک دونالد بسیار محبوب است ، دومین آیتم پرفروش بیگ مک در مک دونالد است. این ساندویچ در دهه 1960 عرضه شد و تاکنون بیش از 550 میلیون بار تنها در آمریکا فروخته شده است.

 

 

3- هپی میل در مک دونالد
هیچ امتیازدهی برای فست فودها بدون در نظر گرفتن هپی میل کامل نیست، این آیتم در دهه 1970 برای اولین بار برای کودکان جهان عرضه شد. از آنجایی ک تا قبل از آن در این صنعت غذایی برای کودکان در نظر گرفته نشده بود، این آیتم همیشه جز پرفروش ترین محصولات دنیاست و تخمین زده می شود که 3.6 میلیارد از این غذا در جهان فروخته شده است.

4- مرغ کلاسیک در KFC
KFC بیش از 20000 شعبه در سرتاسر جهان دارد و هیچ چیز با مرغ کلاسیک آن که ترکیب 11 نوع گیاه و اودیه است ، برابری نمی کند. بنابراین جای تعجب نیست که در سرتاسر دنیا بسیار محبوب است. در سال 2006 ، KFC بیش یک میلیارد عدد از این غذا فروخت .


5- بی ام تی ایتالیایی در ساب وی

از آنجایی که در ساب وی 38 میلیون گزینه برای ساندویچ وجود دارد ، کار سختی است که بخواهیم محبوب ترین آن را انتخاب کنیم. به هر حال با یک سرشماری کلی به نظر میاد که بی ام تی ایتالیایی محبوب ترین ساندویچ ساب وی است.

6- پپرونی در پیتزا هات
پیتزا هات محبوب ترین برند پیتزافروشی زنجیره ای در آمریکاست که نزدیک به 5900 شعبه در جهان دارد . با توجه به یک پست فیس بوکی پیتزا هات در سال 2012 ، پپرونی محبوب ترین غذای آنجاست.

7- یخ در بهشت ها وندی(Wendy)
وندی در حال حاضر در 30 کشور جهان شعبه دارد و بیشتر به همبرگرهایش معروف است، اما یکی از پرطرفدارترین آیتم های آن یخ د بهشت شکلاتی آن است که در صدر جدول فروش آنجاست و هر سال 300 میلیون عدد از آن فروخته می شود.

8- هوپر در برگر کینگ
با این که برگر کینگ در بازار رقابت محبوبیت مک دونالد را ندارد اما همبرگر هوپر آن جزء پرفروش ترین هاست. این غذا شامل 110 گرم گوشت گوساله است که با مایونز پوشیده شده ، و کاهو ، گوجه ، خیار شور، کچاپ و پیاز سایر مخلفات آن است. علاوه بر آمریکا برگر کینگ در 69 کشور دیگر شعبه دارد و تخمین زده می شود هر ساله میلیون ها عدد هوپر بفروشد.

9- تاکوی کرانچی در تاکوبل (Taco Bell)
تاکوبل با بیش از 7000 شعبه در سرتاسر جهان هر ساله بیش از 2 میلیون مشتری دارد و تاکوی کرانچی آن جز پرفروش ترین محصولات آن در سال 2016 بوده است .

10- وافل در Chick-Fil-A
با توجه به اطلاعات سایت آنجا، وافل بیشترین سفارش را در بین اقلام منوی آنجا داشته است. نکته جالب اینجاست که دستور پخت آن از سال 1985 تا کنون تغییر نکرده است.

11- ساندویچ مرغ در Chick-Fil-A
این رستوران بخاطر اختراع ساندویچ های مرغ بدون استخوانش معروف است و این اصلا جای تعجب ندارد که این غذا در جهان بسیار پر طرفدار است. این ساندویچ در سال 2014 ، مبلغ 3.1 میلیون دلار در هر رستوران فروخته است .

12- بستنی در Dairy Queen Blizzard
این مغازه با بیش از 6400 شعبه در آمریکا (600 شعبه در تگزاس) به علاوه 801 شعبه در دیگر کشورها یکی از اعضای این لیست است. در حالی که این مغازه سیب زمینی سرخ شده و انواع نوشیدنی هم سرو می کند ، بستنی آن بسیار محبوب است.

13- Ebi Filet در مک دونالد ژاپن
در میان 37000 شعبه مک دونالد، 3000 تای آن در ژاپن هستند که بعد از آمریکا بیش ترین تعداد مک دونالد را دارد، و یکی از محبوب ترین آیتم های منوی آن McDonald Japan’s Ebi Filet است.

14- ساندویچ میگو در کی اف سی چین
چین پر جمعیت ترین کشور جهان است و باور بکنید یا نه، کی اف سی قوی ترین برند جهانی آنجاست و ساندویچ میگوی آن بسیار پر طرفدار است.

15- کریسپر در کی اف سی در هند
کی اف سی تاثیر زیادی در دومین کشور پر جمعیت جهان – هند – داشته است. در آنجا ساندویچی به اسم پوتیتو کریسپر (Potato Krisper) می توانید سفارش دهید که نوعی غذای گیاهی و بدون گوشت است.

مترجم: مهنوش حسنخانی

منبع: www.eatthis.com، نویسنده : سامانتا لفلر

 *** تمامی مطالب متعلق به سایت کیت لاین است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد***

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

چای و انواع دمنوش

چای، دمنوش و انواع آن

تابه وک

تابه وک و کاربرد آن

چاقو تیزکن

چاقو تیزکن

جای دستمال کاغذی

جای دستمال کاغذی

انواع زیتون - کیت لاین

روش های فرآوری انواع زیتون

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی