آنه سوفی Anne Sophie

بیوگرافی سر آشپز آنه سوفی پیک Anne-Sophie Pic

مجله کیت لاین / سرویس ترجمه: آنه سوفی Anne Sophie متولد ۱۲ جولای ۱۹۶۹، یک سرآشپز زن فرانسوی است که در یک خانواده صاحب رستوران در شهر والنس (دارای سه ستاره میشلن) متولد و به دنیای آشپزی وارد شد. وی شغل خانوادگی پدر و پدربزرگش را دنبال کرد. آنه سوفی فارغ التحصیل دانشگاه ISG در رشته مدیریت بین الملل می باشد. وی از ابتدا قصد نداشت حرفه رستوران و سرآشپزی را ادامه دهد ولی بعدها به این شغل علاقمند شد و از تجربیات پدرش بهره مند گردید. آنه سوفی کار خود را بیست و پنج سال پیش با تعدادی رستوران در پاریس، لندن، سوئیس و جنوب شرقی فرانسه شروع کرد. در آن زمان وی توانست یک مدرسه آشپزی افتتاح و ده کتاب آشپزی منتشر کند. هفت سال پیش توانست عنوان افتخار آمیز شوالیه را از آن خود کند. وی در کنار همسرش دیوید سیناپیان از سال ۱۹۹۵ به صورت خانوادگی در رستوران خود فعالیت می کنند.

سفر در دنیای آشپزی

رستوران سه ستاره خانوادگی پیک به نام Maison Pic از زمان پدربزرگ آنه سوفی اداره می شد. وی ابتدا به ریاضیات و علوم علاقه داشت ولی در سال ۱۹۹۲ به رستوران خانوادگی برگشت و زیر نظر پدرش آموزش دید. سوفی بعد از مرگ پدرش مدیریت رستوران را به عهده گرفت و شروع کرد به تغییرات منو و دکوراسیون و سپس توانست سومین ستاره میشلن را تصاحب کند و به یکی از محبوب ترین سر آشپزها تبدیل گردد.

او در سال ۲۰۰۹ رستوران An-Sophie Pic در لوزان سوئیس (که در حال حاضر دارای دو ستاره میشلن است) افتتاح و سه سال بعد رستوران La Dame de Pic را در پاریس راه اندازی کرد. در سال ۲۰۱۵، آنه سوفی اولین رستوران آمریکایی خود را در منهتن افتتاح کرد. در حال حاضر وی در اروپا هشت رستوران و یک هتل به نام خود دارد.

آنه سوفی چهارمین سرآشپز زن است که موفق به کسب رستوران سه ستاره میشلن شد.

غذاهای آنه سوفی Anne Sophie

اگرچه آنه پیک دانش عمیقی از غذاهای کلاسیک فرانسوی دارد، اما غذاهای آنه سوفی Anne Sophie سبک تر از غذاهای پدر و پدربزرگش است و دارای طعم های پیچیده تری است. منوی معمولی رستوران An-Sophie Pic ممکن است شامل تخم مرغ آب پز همراه با قارچ و یک غذای معمولی یا هویج خام با ماست شکوفه پرتقال و فلفل سفید باشد. بیشتر خلاقیت او بخاطر ترکیب مواد مختلف و ایجاد طعمهای متفاوت می باشد. او می گوید: “باید خلاق باشی تا همه چیز به خوبی پیش برود “یک روز فکر کردم کبوتر دودی را با انیسون (بادیان رومی) سبز و نخود فرنگی ترکیب کنم فقط یک بار آن را چشیدم و دانستم بهترین ایده است.

 

آنه سوفی Anne Sophie چهارمین سرآشپز زن است که موفق به کسب رستوران سه ستاره میشلن شد و در سال ۲۰۰۱ به عنوان سرآشپز سال توسط پودلو فرانسه برگزیده و در سال ۲۰۱۱ به عنوان بهترین سرآشپز زن انتخاب گردید.

آنه سوفی پیک با دیوید سیناپیان از همکلاسی هایش ازدواج کرد و یک پسر به نام ناتان دارد. در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، آنه پیک عضو هیئت داوران Prix Versailles بود.

در ژوئن سال ۲۰۲۰، او و دیگر سرآشپزها، و همچنین معماران، برندگان نوبل اقتصاد و رهبران سازمان های بین المللی، درخواست تجدیدنظر به نفع اقتصاد بنفش (به سوی تجدید حیات فرهنگی اقتصاد) را امضا کردند.

راز آشپزی آنه به عنوان یک خلاق در ترکیب عطر و طعم سبزیجات در کنار هم و ایجاد یک طعم فوق العاده و خاص می باشد.

مترجم: مریم قنبری

 

بیشتر مطالعه کنید: معروف ترین سرآشپزهای دنیا : جیمی الیور Jamie oliver

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

چای و انواع دمنوش

چای، دمنوش و انواع آن

تابه وک

تابه وک و کاربرد آن

چاقو تیزکن

چاقو تیزکن

جای دستمال کاغذی

جای دستمال کاغذی

انواع زیتون - کیت لاین

روش های فرآوری انواع زیتون

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی