راه اندازی نانوایی

در سراسر دنیا از زمان عصر حجر تا کنون، نان از جمله غذاهای اصلی مردم محسوب می شود و تهیه آن از بخشهای مهم آشپزی به شمار می آید. در عصر حاضر برای تهیه و فروش نان، انواع نانوایی در جوامع محبوب گردید. اگر می خواهید یک نانوایی راه اندازی کنید، ابتدا باید نوع و سبک ارائه نان را به خوبی بشناسید و ببینید کدامیک برای شما مناسب تر است. انتخاب شما در نهایت بر تصمیماتی که خواهید گرفت تأثیر خواهد گذاشت، از جمله، تجهیزات لازم و تعداد کارکنان. با توجه به مهارت و شناخت، نانوایی مورد نظر را انتخاب کنید.

نانوایی های خرده فروشی و عمده فروشی

قبل از اینکه برنامه خاصی برای نانوایی داشته باشید باید تصمیم بگیرید که نانوایی خرده فروشی یا عمده فروشی راه اندازی کنید. انتخاب مهمی است چرا که تعیین کننده برخورد و تعامل با مشتریان، نوع ساختمان و تجهیزات مورد نیاز و مقدار سرمایه مد نظر است.

راه اندازی یک نانوایی خرده فروشی

در نانوایی خرده فروشی بلافاصله بعد از پخت، نان به دست مشتری می رسد. این نوع نانوایی ها در اشکال متفاوت وجود دارند که حداقل به یک نفر صندوقدار و خدمات دهنده احتیاج دارد.

در نانوایی های خرده فروشی داشتن فضای کار در قسمت جلو و پشت ضروری است. اگر مشتریانی دارید که ترجیح می دهند در فضایی بنشینند تا چای یا قهوه بنوشند این فضا را با توجه به سبک نانوایی فراهم کنید. این نانوایی ها هم مانند سایر مشاغل دارای مزایا و معایبی می باشد. مزایای آن شامل تعامل بیشتر با مردم، فرصتی برای خلاقیت و طراحی در فضای جلوی نانوایی، هزینه راه اندازی کمتر و مقرون به صرفه، و معایب آن شامل دلگرمی به سفارشات کم و پی در پی و ضرورت کارکردن در فضای جلو می باشد. می توان در بخشی از نانوایی خرده فروشی محصولات مخصوص پخت نان مانند بهبود دهنده نان، مخلوط نانوایی، مایه خمیر نیز برای فروش در معرض نمایش گذاشته شود. برای تهیه یک خمیر مرغوب استفاده از این محصولات بسیار کاربردی می باشد.

نانوایی عمده فروشی

اگر تمایل دارید کسب و کار بزرگتر به همراه مشتریان بیشتری داشته باشید، بهتر است نانوایی عمده فروشی راه اندازی کنید. عمده فروشها محصولات خود را به کسب و کارهای دیگر مانند رستوران ها، خواربارفروشی ها، فروشگاههای مخصوص، و حتی کافه ها می فروشند. عمده فروشی ها مشتریان همیشگی دارند و همچنین مزایای بیشتری نسبت به خرده فروشی ها دارند. مزایای این نوع نانوایی دریافت سفارشات بالا و دائمی و منبع درآمد یکنواخت، عدم نیاز به فضای جلوی کار و انعطاف پذیری در موقعیت مکانی دارند و معایب این نوع نانوایی ها هزینه بالای آن می باشد از جمله کارکنان و سایر هزینه ها.

انتخاب سبک خدمات

بعد از اینکه نوع نانوایی مورد نظر را انتخاب کردید نوبت به انتخاب سبک سرویس و نوع ارائه خدمات می رسد که باید در تهیه برنامه کاری ذکر شود.

کافه نانوایی

کافه نانوایی یا نانوایی که جای نشستن برای مشتری دارد نوعی نانوایی خرده فروشی محسوب می شود که شامل فضایی برای نشستن و لذت بردن از غذا دارد. راه اندازی یک کافه نانوایی همراه با میز و صندلی نسبت به سایر نانوایی ها مشغله بیشتری می طلبد. زیرا به مکانی با فضای داخلی و محوطه بیرون احتیاج دارید. بیشتر کافه نانوایی ها علاوه بر نان، غذا و نوشیدنی نیز ارائه می دهند. به عنوان مثال، ممکن است در پختن کوکی، کاپ کیک و مافین تخصص داشته باشید و در کنار آن بخواهید قهوه، چای و ساندویچ هم سرو کنید.

نانوایی کانتر سرویس

نانوایی کانتر سرویس مانند کافه نانوایی است زیرا برای سفارش محصولات نیاز به فضایی برای مشتریان دارند. کانتر سرویسها کوچکتر هستند و مکان غذاخوری نیاز ندارند. این نوع نانوایی هزینه زیادی ندارد و می توان قهوه هم ارائه داد. همچنین مواد مورد نیاز برای تهیه نان مانند بهبود دهنده نان، مخلوط نانوایی، مایه خمیر هم به فروش برسانید. یکی دیگر از مزایای این نانوایی فروش عمده و سفارشی است و همچنین این سرویس نیاز به فضای جلو ندارد و هزینه کمتری دارد.

نانوایی فودتراکی

در این نانوایی ها کاپ کیک از محبوبیت بیشتری برخوردار است زیرا تهیه آنها نسبتاً ارزان است و امکان ارسال به مکان های مختلف را نیز دارید. می توان نان را در یک مکان دیگر آماده کرد و در فود تراک فروخت و یا اینکه فود تراک را با هزینه بیشتر با آشپزخانه کاملا مجهز کرد. اگر تصمیم دارید محصولات خود را با راه اندازی نانوایی فودتراکی در یک مکان جداگانه آماده کنید، در آن صورت فقط برای نگهداری و ارائه محصول به فضای کافی در تراک با هزینه کمتر احتیاج دارید.

نانوایی خانگی

پختن نان برای کسانی که سرمایه زیادی ندارند بسیار مناسب است. آنچه برای راه اندازی نانوایی خانگی نیاز دارید تجهیزات مناسب، فضای کافی است.

اگر تصمیم دارید یک نانوایی خانگی راه اندازی کنید، باید بدانید محصولات خود را چگونه به دست مشتریان برسانید. آیا محصولاتتان را بصورت آنلاین می فروشید؟ اگر چنین است، در صورت سفارش از سراسر کشور، چگونه آنها را تازه نگه می دارید؟ اگر فقط قصد فروش محلی دارید، وسیله نقلیه برای تحویل بار دارید؟ پاسخ به این سئوالات به شما کمک می کند تا در مورد نحوه کار روزمره کسب و کار خود فکر کنید.

نانوایی مخصوص

 نانوایی مخصوص در تهیه یک یا تعداد کمی نان تمرکز دارد. به عنوان مثال، نانوایی هایی که نان های رژیمی ارائه می دهند یک نانوایی خاص محسوب می شود زیرا آنها در تهیه یک نوع محصول ویژه تخصص دارند. روند راه اندازی نانوایی های محصوص می توانند به صورت خرده فروشی یا عمده فروشی اداره شوند.

تصمیم گیری برای نوع نانوایی مهم است اینکه چه مکان و یا چه سبکی را انتخاب و برنامه ریزی می کنید زیرا اولین قدم برای شروع کسب و کار هیجان انگیز است.

مترجم: مریم قنبری

بیشتر مطالعه کنید: راه اندازی کافی شاپ با هزینه کم

 

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

چای و انواع دمنوش

چای، دمنوش و انواع آن

تابه وک

تابه وک و کاربرد آن

چاقو تیزکن

چاقو تیزکن

جای دستمال کاغذی

جای دستمال کاغذی

انواع زیتون - کیت لاین

روش های فرآوری انواع زیتون

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی