دم آوری قهوه

روش های دم آوری قهوه تنوع بالایی دارد. اگر تا به حال به کافه یا کافی­ شاپ رفته باشید، قطعاً میدانید که منو نوشیدنی­ های کافه ­ها اکثر اوقات گیج کننده میباشند تعداد بسیار زیادی از انواع نوشیدنی قهوه وجود دارد که میتوانید به مشتریان خود پیشنهاد دهید، همین تنوع بالا، شناخت تفاوت بین آن ها را برای مشتریان سخت میکند. در این مقاله به کاوش در دنیای نوشیدنی های قهوه پرداختیم و در ادامه بهترین و محبوب ترین قهوه ها به همراه دستور تهیه آن ها را معرفی کرده ایم.

مقایسه سبک های دم آوری قهوه

همه قهوه ها به یک روش دم آوری نمیشوند. تفاوت در روش دم کردن میتواند نتایج متفاوتی در طعم و قدرت نوشیدنی داشته باشد. در اینجا، صرفاً تعدادی از روش های دم کردن قهوه که شما میتوانید از آن ها برای استفاده در منوی کافی شاپ خود استفاده نمایید، لیست شده است.

دم آوری قطره ای (Drip Brew): قهوه آسیاب شده در فیلتر دایمی ریخته و فیلتر در دستگاه اتوماتیک قهوه قرار داده میشود. در این مرحله، جاذبه نقش اصلی را ایفا میکند و از آن استفاده میشود تا آب از روی قهوه آسیاب شده عبور کرده و در نتیجه، یک فنجان قهوه به روش سنتی دم آوری میشود.

خرید انواع قهوه

روش پور اوور(Pour Over): این روش دم آوری قهوه با ریختن آرام آب داغ بر روی قهوه آسیاب شده که داخل فیلتر قراردارد، حاصل میشود. سپس عصاره قهوه در یک فنجان ریخته میشود که نتیجه آن یک قهوه با طعم قوی میباشد.

 

روش های دم آوری قهوه

 

کلد برو (Cold Brew): برای این روش، قهوه آسیاب شده درشت، در آب هم دمای محیط ریخته و اجازه میدهیم تا به خوبی برای مدت زمان طولانی خیس بخورد و آب را به مرور اشباع کند. نتیجه آن، یک قهوه با تلخی کمتر ولی در عین حال یک قهوه با کافئین بالا میباشد. استفاده از آسیاب قهوه دستی در روش کلدبرو به شما این امکان را میدهد تا قهوه را به اندازه دلخواه آسیاب کنید. همچنین از دیگر مزایای استفاده از آسیاب قهوه حفظ عطر و بوی قهوه می باشد.

اسپرسو (Espresso): برای دم کردن قهوه به روش اسپرسو، آب داغ با فشار زیاد از روی فیلتر محتوی قهوه ای با رست دارک تر، که به صورت بسیار ریز آسیاب شده، عبور داده میشود. این کار معمولاً باید توسط دستگاه های قهوه ساز (اسپرسوماشین) صورت بگیرد. نیروی وارد شده توسط آب داغ با فشار زیاد، یک شات قهوه با غلظت بالا تهیه میکند. این روش معمول ترین روش تولید قهوه پایه برای نوشیدنی های مشتق شده از قهوه میباشد.


خرید انواع دانه قهوه

ریسترتو(Ristertto): روش دم کردن این نوع مشابه روش اسپرسو میباشد، آب داغ با فشار زیاد از روی قهوه آسیاب شده عبور میکند، ولی نصف مقدار آب روش اسپرسو مصرف میشود. فرآیند کوتاه تر دم کردن قهوه در این روش، یک اسپرسو در حجم کم اما با رنگ تیره و طعم قوی تر را ایجاد میکند.


مترجم فاطمه اسماعیلی

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی

تجهیزات پخت پیتزا

انواع پیتزا

باکس خمیر

باکس خمیر پیتزا