سرآشپز گوردون رمزی

سرآشپز گوردون رمزی

مجله کیت لاین / سرویس ترجمه: گوردون رمزی Gordon Ramsay متولد سال ۱۹۶۶ در اسکاتلند است، در جوانی به انگلستان نقل مکان و در آنجا مستقر شد. در آن زمان آرزو داشت که فوتبالیست شود، اما به دلیل مصدومیتها فوتبال را کنار گذاشت و دوره مدیریت هتل را در دانشگاه تکمیل کرد.

گوردون رستوراندار و سرآشپز معروف انگلیسی است که آشپزی را تحت نظر برخی از سرآشپزهای برجسته جهان مانند آلبرت روکس و مارکو پیر وایت در لندن و گای ساووی و جوئل روبوچون در فرانسه آموزش دید. ابتدا سرآشپز

رستوران “Aubergine” شد که در مدت سه سال به آن، دو ستاره میشلن اهدا گردید. وی رستوران خود را با نام “رستوران گوردون رمزی” تأسیس کرد که به سرعت یکی پرافتخارترین رستورانها به حساب آمد رمزی یکی از چهار سرآشپز

در انگلستان است که دارای رستوران سه ستاره میشلن می باشد. او رستوران های زنجیره ای موفقی در سراسر جهان افتتاح کرده است. به عنوان ستاره در شوی تلویزیون برای مخاطبان بین المللی ظاهر شده است. تا سال ۲۰۰۴،

رمزی به یکی از شناخته شده ترین و با نفوذترین سرآشپزها در انگلیس تبدیل شد. وی بخاطر رفتار جدی و سختگیرانه اش و مولف پرفروشترین کتابهای آشپزی شهرت دارد. در مجموع به رستوران هایش ۱۶ ستاره میشلن اهدا شده

است.

آغاز حرفه گوردون رمزی Gordon Ramsay

زمانی که ۱۹ ساله بود تصمیم گرفت در رشته مدیریت هتل تحصیل کند.

او در اواسط دهه ۱۹۸۰، در “Wroxton House Hotel” و سپس در “Wickham Arms” فعالیت و بعدها به لندن نقل مکان کرد.

او به مدت دو سال و ده ماه در Harvey کار کرد و سپس تصمیم گرفت که درس آشپزی فرانسوی بخواند.

پس از یک سال کار در “Le Gavroche” ، شخصی به نام  Roux  از او برای کار در “هتل Diva” دعوت کرد. سپس رمزی به پاریس نقل مکان کرد.

وی سه سال در فرانسه ادامه داد و از راهنمایی گای ساووی بهره مند شد. سپس کار کم استرس یک آشپز خصوصی را در قایق تفریحی خصوصی “Idlewild” مستقر در برمودا پذیرفت.

او در سال ۱۹۹۳ به لندن بازگشت و به عنوان سرآشپز و ۱۰٪ سهم در “Rossmore” ، که متعلق به شرکای تجاری وایت بود، به او پیشنهاد شد. نام این رستوران به ‘Aubergine’ تغییر یافت و ۱۴ ماه بعد برنده ستاره میشلن شد.

او که دلش می خواست صاحب یک رستوران باشد، در سال ۱۹۹۸ ‘Aubergine’ را ترک کرد و “رستوران Gordon Ramsay” را در چلسی افتتاح کرد که در طی چهار سال موفق به کسب سه ستاره میشلن شد.

تا پانزده سال بعد، وی نه تنها در انگلستان بلکه در مکانهایی مانند گلاسگو، ایرلند، دبی، توکیو، نیویورک، فلوریدا و لس آنجلس هم رستورانهای موفق تاسیس کرد.

در سال ۲۰۰۱، او در مجموعه تلویزیونی “Faking It” ظاهر شد، که در آن به یک آشپز آینده به نام Ed Devlin کسب و کار و تجارت را آموزش می داد.

سپس در مجموعه تلویزیونی ‘Ramsay’s Kitchen Nightmares’ ظاهر شد. این سریال از “کانال ۴” پخش شد که در این برنامه رمزی با آشپزها و صاحبان رستوران ورشکسته به منظور احیای رستوران مشاوره می داد.

دلایل شکست رستوران ها
دلایل شکست رستوران‌های تازه تاسیس شده و راهکارهای پیشگیری را در سایت حبتور بخوانید.

رمزی در یک شو تلویزیونی دیگر به نام”Hell’s Kitchen” به ده نفر آشپز انگلیسی در یک رستوران در Brick Lane آموزش می دهد.

در سال ۲۰۱۰، او تهیه کننده و داور نسخه “MasterChef” در ایالات متحده بود. او همچنین سفرنامه ای با عنوان ‘Gordon’s Great Escape’ در مورد سفر به هند دارد.

وی تا سال ۲۰۱۲ بیست و یک کتاب چاپ و منتشر کرد.

سرآشپز گوردن یکی از رازهای موفقیت خود را این گونه می داند “اگر می خواهید یک آشپز فوق العاده شوید، باید با آشپزهای عالی کار کنید. و این دقیقاً همان کاری است که من انجام داده ام. ”

وی از سال ۲۰۱۷، به درخواست هواداران در حساب توییتر خود درباره غذای هواداران قضاوت می کند.

سرآشپز گوردن رمزی
گوردون رمزی به عنوان ستاره در برنامه های تلویزیونی زیادی برای مخاطبان بین المللی ظاهر شده است.

رستوران های جهانی گوردون رمزی

رمزی اکنون با شهرت جهانی و دارای ۷ ستاره میشلن، رستورانهای زنجیره ای موفقی را در سراسر جهان از سنگاپور تا ایالات متحده افتتاح کرده است. مانند Pressoir d’Argent در بوردو، پنج رستوران در لاس وگاس Gordon Ramsay

Hell’s Kitchen in Caesars Palace، Gordon Ramsay Fish & Chips at The Linq، Gordon Ramsay Steak در پاریس، Gordon Ramsay Pub and Grill در Caesars Palace و Gordon Ramsay Burger در Planet

Hollywood)؛ دو رستوران در آتلانتیک سیتی (Gordon Ramsay Steak at Harrah’s و Gordon Ramsay Pub and Grill at Caesars) ؛ (Gordon Ramsay au Trianon & La Veranda) ؛ Gordon Ramsay Hell’s Kitchen &

Bread Street Kitchen in Dubai؛

در انگلستان هم رستورانها و کافه های Union Street ، London House ، Lucky Cat ، Gordon Ramsay Bar & Grill ، Bread Street Kitchen ، Heddon Street Kitchen ، Maze Grill ، Street Pizza Street Burger.

سرآشپز گوردن رمزی
گوردون رمزی Gordon Ramsay

رستوران های ستاره دار میشلن

امروزه رستوران Gordon Ramsay بزرگترین رستوران لندن برای برگزاری و اهدای جایزه میشلن است و رمزی یکی از تنها چهار سرآشپز انگلیس است که دارای سه ستاره می باشد. گوردون همچنین یک ستاره میشلن را در رستوران

دیگر خود در لندن Pétrus در نایتسبریج دارد.

گوردون علاوه بر ستاره هایش در انگلیس، دو ستاره در Le Pressoir d’Argent در بوردو و یک ستاره در Gordon Ramsay au Trianon در ورسای نیز دارد.

گوردون در سال ۱۹۹۶ با تانا رمزی ازدواج کرد و صاحب پنج فرزند می باشد.

مترجم: مریم قنبری

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

چای و انواع دمنوش

چای، دمنوش و انواع آن

تابه وک

تابه وک و کاربرد آن

چاقو تیزکن

چاقو تیزکن

جای دستمال کاغذی

جای دستمال کاغذی

انواع زیتون - کیت لاین

روش های فرآوری انواع زیتون

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی