کیت لاین/سرویس ترجمه: کی بدش میاد که رستورانی راه بندازه که چشم رقبا رو دربیاره؟ راه اندازی یک شغل پر سود در صنعتی که مدام در حال تغییر است، امر راحتی نیست . موفقیت در این شغل نیازمند صبر، تلاش مداوم و تعهد است.
یک مدیر رستوران خوب، نیاز دارد نکته هایی که باعث ایجاد شادی بین مشتریان و کارمندانش می شود را بداند. در نتیجه، حتی در مواجهه با سخت ترین رقابت ها سود دهی حفظ می شود. برای این منظور که مشتریان از شما ناامید نشوند و یا در رقابت شکست نخورید ، بسیار مهم است که از گرایش های جدید این صنعت غافل نباشید.
در ادامه چهار نوع ضروری از مدل های موفق مدیریت رستوران را که به شما کمک می کند همچنان در رقابت باقی بمانید را معرفی می کنیم.
 سیستم فروش خود را به روز کنید یا عوض کنید
دور نمای اقتصادی مشاغل در سال 2020 بر پایه اطلاعات است.امروزه نرم افزارهای پیچیده و کارآمدی که برای حل مشکلات تکنولوژیکی رستوران ها طراحی شده، وجود دارد. این بدین معنی است که رستوران ها به چیزی بیشتر از صرفا یک لوله برای انتقال سفارش مشتریان به کارمندان آشپزخانه نیاز دارند.
برای مثال برخی از رستوران های پرسرعت امروزی تمایل دارند از سیستم سلف سرویس استفاده کنند بجای اینکه مشتریان در صف منتظر باشند تا پذیرایی شوند. این رستوران ها بخشی از مسئولیت ها را به خود مشتریان میسپارند، این امر بار فعالیت کارکنان را کاهش می دهد و به آنها مجال بیشتری برای انجام باقی امور رستوران می دهد.
در اینجا سوالاتی مطرح شده که بهتر است از خودتون بپرسید:
• آیا سیستم رستوران شما از مدیریت خلاقانه حمایت می کند و به کاهش هزینه های غذا کمک می کند؟
• آیا سیستم پرداخت رستوران شما باعث رونق اقتصادی کسب و کار شماست یا مانع آن است؟
• سیستم کاری شما بر پایه مشتری مداری بنا شده یا صرفا بر پایه سود اقتصادی؟
• آیا شما رفتار مشتری های خود را برای افزایش سودآوری تحلیل می کنید؟
اگر پاسخ شما به سوالات فوق منفی است ، شما نیاز دارید سیستم خود را به روز کنید یا از یک سیستم کاملا متفاوت استفاده کنید.

 روی کارمندان سرمایه گذاری کنید
در حال حاضر شما می دایند که چرا اهمیت دارد برای داشتن یک نرم افزار کارآمد در رستوران خود هزینه کنید  اما اگر کاملا فراموش کرده اید که برای افزایش مهارت کارمندان خود هزینه کنید، اشتباه بزرگی مرتکب شده اید. اطمینان حاصل کنید که کارمندان رستوران شما، آموزش های لازم و کافی را برای استفاده از تمام تکنولوژی های به روز دیده اند.
فراموش نکنید که کارایی آنها به شدت وابسته به شرایط محیط کاری آنهاست. اطمینان داشته باشید که محیط کار آنها راحت باشد. همچنین مطمئن باشید که شرایط مناسبی را برای شنیدن نقطه نظرات و ایده های آنها در راستای بهبود محیط کار فراهم کرده اید.
وقتی نوبت به مدیریت کارمندان می رسد، شما باید یکی از آنها باشید. با آنها تعامل کنید و جلسات منظم داشته باشید. این جلسات نباید لزوما همیشه درباره ی کار و بهبود شرایط کاری باشد. برای کارمندان خود وقت بگذارید و مشکلات آنها را شناسایی کنید. به آنها کمک کنید که بر سختی ها فائق آیند و با مشکلات مواجه شوند. تمام رستوران های موفق در غالب یک تیم فعالیت می کنند و به طور مرتب با هم تعامل دارند.
بعلاوه ، راهی پیدا کنید تا کارمندانتان را برای داشتن کارایی بیشتر تحریک کنید. به طور مثال ، فعالیت هایی در خارج از محیط کار برای آنها تعریف کنید ، مانند مهمانی های سالانه برای کارمندان.

 بر روی بهبود تجربه مشتریان تمرکز کنید
مشتریان شما چه حسی دارند هنگامی که سایت اینترنتی شما را بررسی میکنند؟ آیا به نظر آنها سایت شما قدیمی و نا کارامد هست؟ به دنبال بررسی واکنش مشتریان باشید و اگر لازم بود سایت خود را دوباره طراحی کنید. سپس تکنولوژی ها و مواردی را که به مشتریان احساس بهتری می دهد به فضای خود اضافه کنید.
همچنین، نرم افزار مدیریت امور مشتریان شما باید فرصتی را برای مشتریان فراهم کند تا از آن طریق بتوانند انتقادات و پیشنهادات خود را ابراز کنند ، مانند بخش پیشنهادات و انتقادات در سایت گوگل و فیس بوک. در خلال این نظرات شما متوجه کاستی های کار خود می شوید و نقاطی از رستوران که نیاز به بهبود دارد ، بررسی می کنید. انتقادات و پیشنهادات خوب و کارامد برای شما بهتر از یک تیم فروش خوب عمل میکند تا فروش شما افزایش پیدا کند. گاهی انتقادات تند و منفی دریافت میکنید؟ با متخصصان خود به این انتقادات منفی مواجه شوید و آن را راهی برای بهبود عملکرد خود بدانید.
بعلاوه ، فضایی که شما ایجاد می کنید می تواند یک تجربه خوب یا بد را برای مشتریان شما ایجاد کند. قطعا شما دوست ندارید که توسط یک رستوران بین راهی مغلوب شوید، پس دست به کار شوید و همه چیز را بهبود بخشیر، تغییر دکوراسیون دهید و همه چیز را مدیریت کنید.

 بهترین کارمندان را استخدام کنید
شما باید کارمندانی باهوش، با استعداد و با تجربه را استخدام کنید. کارمندان شما میزان موفقیت کسب و کار شما را تعیین می کنند و پایه و اساس رستوران شما شکل می دهند. آنها هستند که تصمیم می گیرند رستوران شما با چه سرعتی رشد و ترقی کند.
میزان بهره وری کارمندان شما شدیدا به روشی که شما آنها را استخدام کردید و به کار گرفته اید بستگی دارد.اگر نمی دانید چطور از بین متقاضیان بهترین انتخاب را انجام دهید، نرم افزار مدیریتی رستوران کمکی در این خصوص به شما نمی کند، اما می توانید از متخصصان این زمینه و یا سایت هایی مانند shiftgig.com برای انتخاب سریع و آسان کارمندان خود استفاده کنید.
این متخصصان نه تنها به شما کمک می کنند که بهترین کارمندان را تشخیص دهید و انتخاب کنید ، بلکه به شما کمک خواهد کرد که بدون دردسر آنها را وارد فضای کار کنید. آنها به کارمندان وظایف جدیدشان را آموزش می دهند و عملکرد آنها را ارزیابی می کنند و برای بهبود کارایی آنها پیشنهاداتی ارائه می کنند.
هنوز کارهای بسیاری هست که شما می توانید برای بهتر شدن کسب و کارتان انجام دهید. شما قطعا نمی خواهید که توسط رقبای خشن ، کسب و کارتان به خطر بیفتد. برای اینکه آسوده خاطر باشید از این بابت ، به داشتن فضای تکنولوژیک فکر کنید و این که چقدر شغل شما آماده است تا مسیر تکامل تکنولوژیک خود را طی کند. به کارمندان خود فکر کنید ، در آنها انگیزه ایجاد کنید و آنها را حین دوره های آموزشی توانا کنید. بزرگ ترین اشتباهی که به عنوان مدیر می توانید انجام دهید این است که کند پیش بروید زمانی که رقبای شما سخت مشغول پر کردن حساب های بانکی خود هستند.

در پایان
مدیریت رستوران شغل مناسبی برای افرادی که قلب ضعیف دارند ، نیست. در این زمینه ، زمانی که صحبت از افزایش سود ، مدیریت کارمندان و توسعه کسب و کار در تمام سطوح ممکن است، شما باید کاملا در اوج باشید . این تعداد اندک از تیپ های مدیریتی رستوران ها که به آن اشاره شد تنها مقدمه کوتاهی بود برای کمک به شما تا بتوانید بهترین مدیر رستوران باشید و همچنین تجریه بهتری را برای مشتریان خود ایجاد کنید و سود بیشتری در دراز مدت عایدتان شود.

مترجم : مهنوش حسنخانی

نویسنده : کریتیکا پاندی

 

*** تمامی مطالب متعلق به سایت کیت لاین است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

3 thoughts on “چهار مورد از بهترین انواع مدل های مدیریت رستوران جهت رونق کسب و کار شما

  1. بسیار خوشنودم ، که مجموعه شما با زحمات و تحقیقات فران بار علمی جامعه را رشد میدهد و این تجربیات با ما به اشتراک میگذارد .
    براتون آرزوی موفقیت می‌کنم

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

جدیدترین مقالات

چای و انواع دمنوش

چای، دمنوش و انواع آن

تابه وک

تابه وک و کاربرد آن

چاقو تیزکن

چاقو تیزکن

جای دستمال کاغذی

جای دستمال کاغذی

انواع زیتون - کیت لاین

روش های فرآوری انواع زیتون

طراحی پاسیو رستوران

طراحی فضای پاسیو رستوران

انواع سرکه

نگاهی به بهترین انواع سرکه

انواع ماگ قهوه - کیت لاین

جدید ترین مدل های ماگ قهوه

ظروف آلومینیومی

ظروف آلومینیومی